У НБУ розповіли, що буде з курсом гривні восени

Понеділок, 18 вересня 2017, 16:15

Національний банк вважає, що на гривню чекає незначна девальвація восени внаслідок сезонного попиту на валюту.

Про це заявив виконуючий обов’язки голови НБУ Яків Смолій в інтерв’ю Економічні правді.

"Щодо осені, то це традиційно той сезон, коли попит на валюту є більшим, ніж в літні періоди. Це в першу чергу пов'язано з сезонними факторами осінніх робіт, коли йде збирання врожаю, коли здійснюються посіви. Відбувається також активізація бізнесу перед новим роком, коли імпортери стараються завезти продукцію для новорічних свят, різдвяних свят", - заявив Смолій.

Очільник НБУ заявив, що регулятор згладжуватиме різкі коливання курсу гривні.

Реклама:

"Є очікування більшого попиту на валюту. Але ми не бачимо якихось загроз різких коливань, оскільки очікуємо і на достатню пропозицію валюти. Зокрема, з боку аграріїв, які матимуть новий врожай. Тим більше, що в нашій монетарній політиці для того і існують валютні інтервенції для покупки валюти, коли є надлишок її на ринку, і інтервенції на продаж, якщо її недостатньо, для того, щоб згладжувати тимчасові надмірні коливання курсу", - пояснив Смолій.

"Сьогодні ж ринок переважно самостійно знаходить баланс і регулює курсоутворення. Щодня змінюються пропозиція валюти і попит на неї з боку учасників ринку — звідси і коливання курсу. Але ми слідкуємо за ситуацією на валютному ринку і за допомогою валютних  інтервенцій не даємо тимчасових факторам спотворювати динаміку курсу, визначену фундаментальними ринковими чинниками", - додав він.

Смолій також  прокоментував стан платіжного балансу.

"Загалом сьогодні кон'юнктура сприятлива — ціни на сталь та залізну руду навіть вищі, ніж ми очікували. А отже, ми не бачимо якихось загроз в тому, що обсяг експорту може виявитися нижчим за наш прогноз", - сказав він.

Як повідомлялося, середньорічний курс гривні, закладений у держбюджет Мінфіном, становить 29,3 грн/долар.

Повний текст інтерв'ю читайте за посиланням: Керівник НБУ Яків Смолій: Депозити не повинні бути основним джерелом доходів українців

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: