Гройсман назвав стрибок цін на автогаз диверсією

Вівторок, 29 серпня 2017, 15:25

Прем'єр-міністр доручив розібратися з ситуацією на ринку скрапленого газу, визначити причини підвищення ціни і вжити заходів щодо зниження вартості палива і підтримки конкуренції на ринку.

Про це Володимир Гройсман заявив під час міжвідомчої наради, передає прес-служба уряду.

"Я хочу, щоб служби, від кого це залежить, навели порядок на ринку автомобільного газу. Різке підвищення ціни на скраплений газ має всі ознаки змови. Ринок лихоманить. Це диверсія проти України", - сказав Гройсман.

Прем'єр підкреслив, що коливання ціни почалися не вчора і про можливе ускладнення ситуації повідомляли ще навесні.

"Ситуація погіршується. Мені шкода, що прем'єр-міністр повинен особисто проводити нараду і втручатися в ситуацію, щоб розібратися, в той час, як у нас є спеціальні органи - зокрема АМКУ", - зазначив Гройсман.

Згідно з повідомленням, учасники наради повідомили Гройсману про стан справ на ринку і визначили проблеми, які існують.

Зокрема, в Україні йде швидке нарощування споживання газу. За інформацією фіскальної служби, за 8 місяців поточного року обсяг імпортованого газу збільшився на 70 тис. тонн в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і перевищив 600 тис. тонн.

При цьому, незважаючи на стрімке зростання ринку спостерігається брак інфраструктури для створення запасів палива. Одночасно, протягом останнього року, значно скоротилася кількість трейдерів, що постачають скраплений газ з Російської Федерації, звідки надходить найбільша кількість цього виду палива.

"Це наслідок монополії. Зараз я вимагаю від АМКУ більш рішучих дій, а ще прошу всю інформацію - скільки було трейдерів, хто сьогодні працює на ринку, які джерела поставок палива - і цю статистику я покладу на стіл президенту", - сказав Гройсман.

Як підкреслюється в повідомленні, за результатами наради прем'єр-міністр доручив визначити винних у виникненні ситуації, вжити заходів для подолання монополізації, забезпечити диверсифікацію поставок палива та покарати винних у зловживаннях.

"Перше завдання - протягом декількох тижнів стабілізувати ситуацію. На 15 вересня маємо отримати іншу цінову картинку на ринку скрапленого газу. Я пропоную міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику скликати міжвідомчу комісію по паливу і напрацювати всі рішення з цього приводу", - сказав прем'єр .

"Віце-прем'єр-міністру Володимиру Кістіону - порти, залізниця, митниця - прошу опрацювати максимально швидке проходження всіх процедур, включаючи перевалку і транспортування палива. І окремо - ДФС і поліція - проаналізувати уважно всіх учасників ринку, особливо недобросовісних трейдерів", - підкреслив Гройсман.

Нагадаємо, за період з 18 по 21 серпня ціна автогазу у великих мережах АЗС у Києві виросла в середньому на 1,5 гривні за літр - до 14,99 гривні за літр.

Як повідомлялося, 22 серпня на біржі скраплений газ був реалізований за рекордно високою ціною - близько 29 тисяч гривень за тонну, в результаті чого роздрібні ціни можуть вирости ще на пару гривень.

За період з 23 по 28 серпня ціна автогазу в великих мережах в Києві виросла в середньому ще на 50 копійок за літр до 16,5 гривні за літр.

Нагадаємо, на початку червня повідомлялося, що СБУ викрила більшість імпортерів паливно-мастильних матеріалів і скрапленого газу в масштабних фінансових махінаціях.

У кримінальному провадженні, в рамках якого СБУ заблокувала рахунки і ресурси ряду імпортерів зрідженого газу, бере участь 31 юридична особа, в тому числі п'ять імпортерів ЗВГ і два експедитора.

Читайте також: Ціни на автогаз б'ють рекорди: чому і що буде далі

Економічна правда


powered by lun.ua