Нацкомфінпослуг анулювала ліцензії двох страхових компаній

Понеділок, 3 липня 2017, 19:22

Нацкомісія з державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг анулювала ліцензії страхових компаній "Саламандра-Україна" та "ДІМ Страхування" у зв'язку з рядом порушень.

Про це Укрінформу розповів член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб.

"У квітні ми отримали ухвали судів, відповідно до яких нам було надано дозвіл у рамках кримінального провадження провести перевірки наших піднаглядних. Тож ми провели результативні перевірки у "Саламандрі" та "Дім страхування". В ході проведених перевірок нами було виявлено порушення: в СК "Домі страхування" їх було близько шести, а в СК "Саламандра" - близько десяти", - зазначив Ястреб.

Він зазначив, що страховим компаніям було надано час для усунення порушень.

"СК "Дім страхування" нас повідомив про те, що вони сплатили штрафні санкції за недостовірну інформацію, та повідомили, що вони усунули фактично всі порушення, однак, проаналізувавши документи, ми прийшли до висновку, що підтвердження усунення цих порушень в пакеті документів немає.

Тому відповідно до законодавства ми повинні складати акт про невиконання розпорядження і як наслідок цього, це прийняття рішення про анулювання ліцензії. Слід зазначити, що нічого іншого ніж анулювання ліцензій, закон не передбачає. 29 червня ми прийняли рішення про анулювання всіх ліцензій СК "Дім страхування", - наголосив член Нацкомфінпослуг.

Посадовець нагадав, що торік близько 40 страхових компаній були позбавлені ліцензій і здебільшого більшість проблем, пов'язані саме з виконанням зобов'язань перед своїми клієнтами, "у двох вищезгаданих компаній таких порушень немає, однак є ряд інших".

Нагадаємо, у червні Служба безпеки України проводила обшуки в двох страхових компаніях, що належать Юрію Явтушенку - СК "ДІМ Страхування" і СК "Саламандра". Приводом для візиту СБУ нібито стала кримінальна справа, заведена на Явтушенка кілька років тому.

Як повідомлялося, 19 травня Державна регуляторна служба видала 15 дозволів на позапланові перевірки 12 ризикових страхових компаній і однієї компанії зі страхування життя у зв'язку з порушенням прав фізосіб - клієнтів страховиків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!