Гройсман вірить, що противники земельної реформи змінять думку

Середа, 7 червня 2017, 12:25

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман переконаний, що земельна реформа в Україні так само потрібна, як медична, пенсійна та інші.

Про це він заявив на засіданні уряду.

Гройсман наголосив, що потрібно скасувати можливості зловживання на місцях при оформленні землі.

Заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк згодом озвучив пропозиції щодо ліквідації таких схем. Прем'єр заявив, що антикорупційні рішення мають дати більше прозорості й більше публічності.

"Коли ми починали децентралізацію – скільки тоді критики було, в тому числі, і на мою адресу, і на адресу уряду Яценюка, бо ми затвердили концепцію 1 квітня 2014 року. Ті ж самі, хто десятиріччями управляли країною, але нічого не зробили, крім того, що розвалювали її, критикували, що децентралізація – погана реформа, вона непотрібна. Сьогодні вони вже кричать, що це вже нормально. Але тоді нам чинився шалений опір", - сказав він.

За його словами, такі політикани "живляться" критикою.  

"Те ж саме сьогодні відбувається з земельною реформою", – сказав Гройсман.

Він запевнив: "Треба сьогодні принести нормальне життя на сільські території. Коли я чую, що говорять про аграрний сектор і не говорять про розвиток сільських територій, – я вважаю, що це величезна несправедливість. Українське село треба розвивати…".

Прем'єр зазначив, що треба не лише виростити – а й продати на ринки інших країн українську продукцію, і для цього потрібна земельна реформа.

"Можна все залишати, як є. Хай латифундисти, олігархи, які мають по 500 тисяч, по мільйону гектарів землі – хай живуть, як живуть сьогодні. А що буде робити український фермер і селянин? Отримувати мізерну орендну плату за це? Я категорично не згоден із цим", – заявив Гройсман.  

"Я вважаю, що нам потрібно забезпечувати лідерство в реформах, які слугуватимуть інтересам українцям. У нас є завдання створити на селі робочі місця, розвинути сільські території, щоб на селі зародився малий і середній бізнес – цей потенціал у нас абсолютно недорозвинутий, тому що великі холдинги фактично управляють землею, але не займаються ні інфраструктурою сільською, ні селами", – сказав прем'єр.

Він переконаний, що противники земельної реформи змінять думку, як і у випадку з децентралізацією: "3 роки тому вони, недалекоглядні. Казали, що децентралізація – це погано, тепер вже ніхто й слова поганого не може на адресу децентралізації сказати, бо розуміють, що люди відчули зміни".

"Те ж саме стосується і медичної реформи, і пенсійної реформи. Час, коли розвалювали країну, залишився у минулому. Цей час увійде в історію України як час втрачених можливостей – а зараз ми можемо розвивати економіку,робити системні реформи" – заявив Гройсман.

Нагадаємо, в комітеті ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин вважають, що наразі в Україні немає можливостей для запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення. 

Рекомендуємо почитати: Земля на старті: Україна наближається до відкриття ринку

Олена Рощенко, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!