"Укрзалізниця" не знає, чи погашати їй борг "дочці" російського банку

Понеділок, 29 травня 2017, 15:10

"Укрзалізниця" просить надати роз'яснення, чи підпадають під дію рішення РНБО операції компанії з погашення зобов'язань за кредитними договорами, отриманими в "Промінвестбанку".

Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Укрзалізниця" не має чіткої гарантії, що кошти, спрямовані на погашення кредитів в Промінвестбанку, який підпадає під санкції, не призведуть до фінансування тероризму та виведення капіталу до країни-агресора", - наголошується в повідомленні.

За словами директора з економіки та фінансів "Укрзалізниці" Андрія Рязанцева, кредити в "Промінвестбанку" були отримані у 2011-2012 роках, коли пост президента займав Віктор Янукович.

"В результаті нападу на територію суверенної України і втрати контролю над її частиною, "Укрзалізниця" зазнала значних збитків і втрати майна, яке по сьогоднішній індексованій вартості могло б коштувати близько 100 млрд грн. З огляду на те, що між залізницями було активне перехресне фінансування, немає чіткого розуміння, чи не були вони використані для залізниці на окупованій зараз російським агресором території Донбасу і Криму", - зазначив Рязанцев.

"У зв'язку з цим ПАТ "Укрзалізниця" листом звернулася до Кабміну, Нацбанку і РНБО з проханням надати роз'яснення, чи підпадають під дію рішення РНБО здійснення "Укрзалізницею" операцій з погашення зобов'язань за кредитними договорами, отриманим в банках з списку санкцій", - сказано в повідомленні.

В "Укрзалізниці" зазначили, що Кабмін доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції та Міністерству інфраструктури вивчити звернення "Укрзалізниці" і проінформувати уряд.

Нагадаємо, 16 березня Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій терміном на рік проти п'яти українських "дочок" російських банків. Зокрема, в чорний список потрапили Сбєрбанк, ВТБ, БМ банк, Промінвестбанк і VS Bank. Цим фінансовим організаціям заборонено виводити кошти за межі країни.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"