Законопроект про земельну реформу хочуть зареєструвати до канікул Ради

Неділя, 28 травня 2017, 10:00

Робота над законопроектом про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення буде закінчена в червні, після чого він буде зареєстрований у Верховній Раді.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на прес-конференції в Києві в п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я розраховую, що ми в червні фіналізуємо все, і подамо до парламенту. Але з огляду на необхідність погоджень і консультацій з агробізнесом, власниками землі і профільними асоціаціями, процес може затягнутися", - сказав міністр.

За його словами, Кабміну має бути тривала робота з депутатами для того, щоб законопроект був прийнятий.

Мартинюк зазначив, що МВФ не нав'язує уряду свою схему запуску ринку.

"Уряд в переговорах зі Світовим банком відстоює консервативну модель запуску ринку, щоб власниками землі могли бути громадяни України - фізичні особи, тобто ми не плануємо допускати до ринку корпоративний капітал", - уточнив він.

Перший заступник міністра агрополітики додав, що середній розмір земельної ділянки фермерського господарства в Україні зараз становить 87 га, тому 200 га більше ніж достатньо на одну людину, щоб заснувати конкурентоспроможне фермерське господарство.

Крім введення обмеження на розмір земельної ділянки 200 га, уряд представить механізм електронних аукціонів на продаж землі.

"Програмне забезпечення для електронних торгів буде розроблено за допомогою технології блокчейн, захищена зручна система забезпечить широкий склад учасників до цих торгів", - додав Мартинюк.

Він також повідомив, що в разі прийняття законопроекту про земельну реформу Кабмін в січні 2018 роки проведе серію аукціонів з продажу державної землі в кожній з областей. Середній розмір лота складе 20 га.

На думку заступника міністра агрополітики, такі заходи стануть орієнтиром для власників паїв, скільки в середньому буде коштувати їх пай.

"У нас немає історії формування ціни на землю. Для того, щоб захистити інтереси власників паїв, ми виставимо законодавчо мінімальний поріг для укладення угод купівлі-продажу і він буде відповідати нормативній грошовій оцінці", - додав він.

Середній розмір нормативно-грошової оцінки землі в Україні становить 34 тис грн / га.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"