Суд звільнив від тюрми ще одну банкіршу, причетну до справи Курченка

Середа, 17 травня 2017, 16:58

Суд призначив 5 років позбавлення волі умовно Ірині Скибенко, яка у складі злочинної організації під керівництвом Курченка була причетна до заволодіння 787,39 мільйона гривень Нацбанку України та 5,91 мільярда гривень ПАТ "Реал банк".

Про це свідчить вирок Дніпровського райсуду м. Києва від 13 квітня, передають "Наші Гроші".

На підставі складання неправдивих актів огляду майна, запропонованого банку в заставу, які складала Скибенко, учасники злочинної організації видали фірмам фіктивні кредити, які не були забезпечені майном, та пролонгували їх.

Це дало можливість людям Курченка створити штучну заборгованість ПАТ "Реал банк" на загальну суму 800 млн гривень перед підконтрольними ТОВ "Київобл-імпорттрейд" та ТОВ "Юрай", звернутися до Нацбанку з клопотання надати стабілізаційний кредит у розмірі 800 млн гривень і протиправно отримати його. Потім більша частина коштів була виведена за межі України, в результаті Нацбанку було завдано збитків на 787,39 млн гривень.

Так Скибенко допомогла найближчому оточенню Курченка вивести з "Реал банку" на інші фіктивні фірми кошти вкладників та клієнтів "Реал банку" на загальну суму 5,91 млрд гривень (3,70 млрд гривень, 189 млн доларів та 23 млн євро).

Скибенко уклала угоду з прокурором про визнання винуватості і отримала 5 років позбавлення волі умовно з іспитовим строком 3 роки. Суд врахував пом’якшуючі обставини обвинувачуваної: з’явлення із зізнанням, щире каяття, активне сприяння розкриттю злочинів, викриття у вчиненні злочинів інших осіб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"