Нефьодов розповів, як депутати намагаються "вбити" ProZorro

Субота, 13 травня 2017, 14:10

До проекту закону про основні засади забезпечення кібербезпеки України внесені правки, які можуть "вбити" Систему публічних електронних закупівель ProZorro.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

"В лютому депутат "Відродження" Віктор Бондар вже намагався вбити ProZorro через правки в законопроект Про довірчі послуги. Не пройшло", - написав Нефьодов.

За його словами, в суботу "точно ці ж правки (50, 51, 69, 81, 82, 92, 143) були знайдені вже схваленими до другого читання в законопроекті Про Кібербезпеку".

Нефьодов також пояснив, в чому полягає суть зазначених поправок: "Робиться законодавча коллізія - альтернативне визначення електронного майданчика ProZorro. На е-майданчики і іншу інфраструктуру закупівель поширюється визначення "критичної інфраструктури", тобто їх тепер контролюють силовики".

Крім цього, повідомляє заступник міністра, е-майданчик сам вирішує, чи треба забезпечення тендеру, в тому числі може вимагати його застрахувати.

"Ціни на послуги, в тому числі на це страхування, е-майданчик встановлює самостійно - (зараз вони регулюються Кабміном). Вишенка на тортик - ще й хмарні обчислення зачепили цим. Ну і все це під соусом безпеки, звісно", - підсумував Нефьодов.

Нагадаємо, проект закону про кібербезпеку у першому читанні Верховна Рада прийняла 20 вересня 2016 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"