У березні міжнародні резерви скоротилися до 15,1 мільярда доларів

Середа, 5 квітня 2017, 17:30

У березні порівняно з минулим місяцем міжнародні резерви зменшилися на 2,2% у зв’язку з необхідністю здійснення платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого боргу.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Як повідомляє Національний банк, динаміка міжнародних резервів у березні перебувала під впливом низки факторів:

По-перше, сприятлива кон’юнктура на зовнішніх ринках, яка дала Нацбанку викуповувати надлишок валюти на міжбанку.

"За підсумками березня шляхом проведення інтервенцій Нацбанк купив для поповнення резервів 128,3 млн доларів. Протягом минулого місяця регулятор не проводив інтервенцій з продажу валюти", - йдеться у повідомленні.

По-друге, надходження коштів в рамках зовнішнього фінансування. У березні Нацбанк отримав кредит від Національного банку Швейцарії на суму 100 млн доларів.

По-третє, платежі за зовнішніми зобов’язаннями України. З резервів на здійснення платежів уряду з обслуговування та погашення державного та гарантованого боргу було спрямовано 582,1 млн доларів.

"Платежі Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду у березні становили 16 млн доларів", - повідомляє регулятор.

"Станом на 1 квітня обсяг міжнародних резервів покривав 3,3 місяця майбутнього імпорту і був достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і НБУ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що на рахунки НБУ вже почали надходити кошти траншу МВФ.

Економічна правда


powered by lun.ua