Кабмін схвалив законопроект про Службу фінансових розслідувань

Середа, 22 березня 2017, 14:14

Кабінет міністрів схвалив законопроект, яким в Україні створюється Служба фінансових розслідувань, яка повинна замінити Податкову міліцію.

Таке рішення було прийнято у середу під час засідання Кабміну.

Законопроект розділяє сервісну та правоохоронну функції фіскальної служби.

Мета проекту закону, говориться в пояснювальній записці до документу, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів.

СФР матиме такі повноваження:

- проводитиме оперативно-розшукову діяльність, а також досудове розслідування в межах наданої законом компетенції;

- здійснюватиме розшук осіб, які переховуються від слідства та суду за злочини, віднесені до її підслідності;

- отримуватиме інформацію про операції, рахунки, вклади, правочини фізичних та юридичних осіб від фізичних та юридичних осіб, депозитарних, фінансових установ, а також від Центрального депозитарію, клірингових установ, та інших учасників депозитарної системи України;

- готуватиме та подаватиме через Міністра на розгляд Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових актів у сфері запобігання та боротьби зі злочинами, віднесеними законом до її підслідності;

збиратиме та аналізуватиме інформацію щодо злочинів, віднесених законом до її підслідності, факторів, що їх детермінують, прогнозуватиме тенденції розвитку негативних процесів кримінального та криміногенного характеру в цій сфері.

СФР формуватиме бази даних, які входять до єдиної інформаційної системи Міністерства а також користуватиметься базами (банками) даних інших органів державної влади.

Керівника та заступника керівника СФР призначатиме на посаду Кабінет міністрів за пропозицією прем’єра на конкурсній основі.

Для цього міністр фінансів повинен створити конкурсну комісію з 9 членів, яка обиратиме керівництво СФР. Порядок проведення конкурсу також затверджується міністром фінансів.

СФР складається з центрального і територіальних управлінь. Для забезпечення виконання обов'язків СФР буде створено не більше семи територіальних управлінь Служби фінансових розслідувань, юрисдикція яких охоплює визначені в рішенні області України, Автономну Республіку Крим, міста Київ та Севастополь.

Структуру територіальних органів затверджує керівник СФР за погодженням із Міністром Фінансів України.

Створення СФР потребуватиме перерозподілу коштів, виділених на фінансування ДФС та Національної поліції.

Детальніше про процес створення Фінансової поліції читайте у статтях тут і тут.


powered by lun.ua