Гройсман не хоче повністю продавати "Турбоатом"

Четвер, 23 лютого 2017, 17:04

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступає проти повної приватизації ПАТ "Турбоатом" (Харків), але допускає продаж частини акцій з належить державі контрольного пакета в 75,224%.

Про це сказав прем'єр на брифінгу після наради з питань авіабудування на ПАТ "ФЕД" (Харків), пише Інтерфакс-Україна.

"Є такі дуже важливі підприємства, як, наприклад,"Турбоатом", на якому ми виробляємо унікальну продукцію, і такі підприємства продавати повністю, я вважаю, є неприпустимим", - сказав прем'єр.

"Але якщо ми при публічному продажу часткового пакета акцій при контролі держави можемо залучити світових виробників такої ж продукції, я вважаю, що це абсолютно нормально", - додав Гройсман.

За його словами, в партнерстві з світовими лідерами галузі "Турбоатом" отримає можливість вийти на глобальний ринок.

Глава уряду зазначив, що в Україні є 3,5 тис. підприємств державної форми власності, і держава є поганим менеджером.

"Турбоатом" - єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Як відомо, в кінці грудня 2016 року уряд України розпорядився приватизувати 75,224% ПАТ "Турбоатому".

Нагадаємо, корпорація Glencore International AG спільно з групою DCH Олександра Ярославського заявила про плани брати участь в конкурсі з приватизації "Турбоатому" в разі його оголошення, про що повідомили президента України Петра Порошенка в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі 18 січня цього року.

В даний час більше 16% акцій "Турбоатома" володіють венчурні інвестфонди під управлінням КУА "Сварог Ессет Менеджмент", пов'язаної з Костянтином Григоришиним.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!