У Кабміні цього року хочуть продати понад 100 підприємств

Понеділок, 20 лютого 2017, 15:31

Цього року Україна в рамках приватизаційної кампанії планує продати близько 100 підприємств.

Про це повідомив в інтерв'ю УНІАН перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

"Цього року продажу підлягають понад 100 компаній, і зараз (Мінекономрозвитку - Ред.) із Фондом держмайна готуємо оновлений перелік об'єктів", - заявив він.

"Крім того, вже підготували законопроект, який удосконалює процес приватизації - спростить кваліфікацію активів і визначить порядок формування переліку об'єктів на приватизацію. Незабаром плануємо внести цей законопроект до парламенту", - зазначив Кубів.

Він також висловив сподівання, що невдача з продажем наприкінці 2016 року одного з основних активів країни - Одеського припортового заводу не вплине на процес приватизації загалом.

"Ключовою проблемою, що шкодить успіху приватизації ОПЗ, є наявність боргу перед Group DF, збільшення заборгованості підприємства за енергоресурси і збитковість діяльності. Існує й несприятлива кон'юнктура цін на ринку мінеральних добрив", - заявив він.

"Причому прогнози невтішні. Тому аукціон минулого року не відбувся, хоча до підготовки приватизації заводу залучали визнані міжнародні організації: інвестиційний банк UBS, EY, Baker & McKenzie", - сказав Кубів.

Він також повідомив, що Фонд держмайна відпрацьовує шляхи відновлення роботи підприємства й повинен внести пропозиції для визначення оптимальних рішень щодо заводу.

Як повідомлялося, згідно з Бюджетним кодексом, від приватизації в 2016 році ФДМУ повинен був направити до бюджету 17,1 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!