Насалик: "Ротердам+" не зняв проблему диверсифікації поставок вугілля

Четвер, 12 січня 2017, 09:10

Міністр енергетики Ігор Насалик визнав, що так звана формула "Ротердам+" не зняла проблему диверсифікації поставок енергетичного вугілля.

Про це Насалик написав в Facebook, коментуючи пост експерта в сфері енергетики Андрія Геруса.

"Формула "Ротердам+" не зняла проблему диверсифікації поставок енергетичного вугілля, і це треба визнати", - написав міністр.

Герус, зокрема, коментуючи новину про те, що президент Петро Порошенко привітав прив'язку тарифів до ціни вугілля в порту Роттердама зазначив, що всі аргументи за "Роттердам+" на практиці не справдилися.

"Поставки з "ЛДНР" не припинились, ми і далі від них залежимо. Опалювальний сезон - це знову ЧП. Створений надзвичайний штаб, який очолює віце-прем'єр Володимир Кістіон - там постійно засідають, що робити, щоб було вугілля", - заявив експерт.

"До державних шахт і шахтарів ці гроші не дійшли, бо осіли на тепловій генерації. Змінилась ситуація тільки для тих, хто має вигоду від продажі електроенергії за роттердамською ціною", - підсумував Герус.

 

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

Читатйте також: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди

Економічна правда


powered by lun.ua