Amazon запустив офлайн-магазин без кас, продавців і черг

Вівторок, 6 грудня 2016, 09:31

Американський інтернет-гігант Amazon чотири роки працював над проектом Amazon Go і нарешті запустив його в Сіетлі.

Про це пише Ain.ua.

Це на вигляд звичайний магазин, але в ньому неможливі черги, в ньому немає жодного касира і жодної каси.

Сам процес виглядає дуже просто: клієнт встановлює додаток, заходить в магазин, сканує QR-код з екрану смартфона, бере з полиць все, що йому сподобалося, і виходить.

 

"Ми вирішили перевірити, як буде виглядати шопінг, якби можна було просто зайти в магазин, схопити, що тобі потрібно, і вийти на вулицю. Що, якщо вплести комп'ютерний зір, штучний інтелект і машинне навчання в саму основу магазину?"- йдеться у проморолику проекту.

Це поки що єдиний магазин такого формату, він розташований в Сіетлі, займає площу в 167 кв. м, і поки що (на час бета-тесту) доступний тільки співробітникам компанії. Але вже до початку 2017 року очікується, що він відкриється для всіх.

У компанії поки не розповідають в деталях, як саме працюють технології для забезпечення такого купівельного досвіду. Відзначають лише, що поєднання датчиків, штучного інтелекту і машинного навчання працює приблизно так само, як в безпілотних авто.

В основі лежить технологія Just Walk Out. Вона автоматично засікає, коли продукти знімаються з полиць і повертаються на місце, щоб сформувати віртуальну корзину. Відразу після того, як покупець покинув магазин, йому приходить рахунок на підставі цього кошика.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"