"Нафтогаз" vs "Газпром": у Стокгольмі закінчилися слухання

Понеділок, 5 грудня 2016, 15:02

У Стокгольмі закінчилися слухання за позовом  НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрому" щодо контракту на транзит газу.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Слухання в Стокгольмському арбітражі закінчилися. Два тижня трибунал заслуховував юридичних радників, свідків та експертів. Наша сторона, як і минулого разу (щодо контракту на закупівлю газу), була переконливою", - написав Вітренко.

За його словами, зараз протилежна сторона буде зривати процес у Стокгольмі.

"У різний спосіб. Головною мішенню буде, зрозуміло, "Нафтогаз". Але будуть спроби і переглянути вартість транзиту через рішення Регулятора (НКРЕ)", - сказав Вітренко.

"Будуть навіть спроби через Європейський союз домогтися виключення для "Газпрому" щодо застосування європейських норм для транзиту через Україну - до закінчення чинного контакту (а потім це взагалі буде неактуально, бо побудують обхідні газопроводи)", - наголосив він.

Раніше Вітренко заявляв, що "Газпрому" доведеться платити за транзит газу через територію України на 4 млрд доларів на рік більше, у разі якщо Стокгольмський арбітраж прийме рішення на користь НАК "Нафтогаз України".

Нагадаємо, в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма 25 вересня розпочався процес за позовом НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрома".

Як відомо, в першому позові НАК "Нафтогаз" проти "Газпрому" містилися претензії на суму близько 6 млрд доларів.

"Нафтогаз" вимагав перегляду ціни на російський природний газ, яка була закріплена контрактом купівлі-продажу від 19 січня 2009 року.

Другий позов "Нафтогаз" проти "Газпрому" українська компанія подала в Стокгольмський арбітраж 13 жовтня 2014 року. Сума претензій за ненадані російською стороною обсяги газу для транзиту НАК тоді оцінив в 3,2 млрд доларів.

Нагадаємо, уточнена сума вимог НАК "Нафтогаз України" до "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі становить 14,23 млрд доларів.

"Газпром" і "Нафтогаз" судяться в Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року.

Як повідомлялося, "Газпром" очікує рішення Стокгольмського арбітражу за контрактом з "Нафтогазом" на постачання газу в кінці 2016 року - початку 2017, на транзит - в кінці січня 2017 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"