ДП "Антонов" шукає 703 мільйони доларів на запуск виробництва

Понеділок, 5 грудня 2016, 13:10

Щоб запустити повномасштабне виробництво найбільшому авіавиробнику України ДП "Антонов" необхідно залучити 703,2 млн дол.

Про це йшлося під час наради з проблем авіапрому, яку провів прем'єр-міністр Володимир Гройсман, пише liga.net.

Як повідомляє видання, за останні п'ять років (2011 рік - дев'ять місяців 2016) підприємство випустило і продало 16 літаків: шість - Ан-132, чотири - Ан-148 і шість Ан-158.

Керівництво компанії звернулося до прем'єр-міністра з проханням допомогти підприємству.

 

"За останні 10 років жоден літак не побудований з прибутковістю, - сказав президент корпорації Українська авіабудівна компанія (УАК) Михайло Гвоздєв. - У нас є макет нового літака без російських комплектуючих і є ринки для нього. Ми знаємо як рентабельно зробити цей літак, але жоден покупець не купить літак, якщо в цьому не буде зацікавлена власна держава. Нам потрібні не стільки гроші, скільки допомога в організації лізингової компанії, щоб ці літаки полетіли".

За словами Гвоздєва, компанія знайшла всі необхідні комплектуючі на заміну російським, але для їх остаточної локалізації в Україні та закупівлі за кордоном необхідно 77,5 млн дол.

Крім цього "Антонову" необхідні кошти для оновлення виробничих потужностей.

Всього, для запуску серійного виробництва в 2018 року, компанії необхідно 703,2 млн дол.

Також "Антонов" розраховує на отримання держзамовлення на закупівлю літаків для держструктур. Зараз у компанії є контракт з Міноборони на будівництво трьох модифікацій Ан-148.

Якщо вийде залучити фінансування, в 2018-2021 роках "Антонов" готовий випустити майже 100 літаків: 60 штук - Ан-148/158, 18 - Ан-178 і 18 - Ан-132.

Прем'єр доручив підготувати програму розвитку авіапрому.

"Це повинна бути середньострокова програма. З чіткими завданнями: хто, що і в які терміни повинен зробити. І кожен повинен взяти на себе відповідальність. Йдеться про програму розвитку авіації у військовому і цивільному секторах. Це повинен бути комплекс заходів, спрямований на запуск серійного виробництва", - зазначив він.

За словами Гройсмана, вже в січні уряд готовий приймати окремі постанови, спрямовані на підтримку авіапрому.

"Гроші ми знайдемо", - запевнив прем'єр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"