Протеже Кононенка без конкурсу отримав 76 мільйонів за вуглезбагачення

Четвер, 29 грудня 2016, 14:33

ДП "Селидіввугілля" 26 грудня уклало дві угоди на послуги збагачення вугілля у 2017 році на загальну суму 76 млн гривень.

Про це повідомляється у системі "Прозорро", передають "Наші гроші".

ПАТ "Центральна збагачувальна фабрика "Україна" та ПАТ "Центральна збагачувальна фабрика "Росія" перероблять кожна по 400 тис тонн рядового вугілля марки Г (Г1) (0-200) за ціною 95 гривень за тонну.

Це дорожче за усі тендерні ціни 2016 року за одним винятком. У травні ДП "Дирекція по будівництву об’єктів" замовила ПАТ "Львівська вугільна компанія" збагачення по 176 гривень за тонну, але згодом цей тендер відмінили.

Натомість ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1" у серпні уклало угоду з ТОВ "Промислова компанія "Збагачувач" про переробку вугілля марки ДГР (0-200) вдвічі дешевше - по 48 гривень за тонну.

Нинішню закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції. В обґрунтуванні сказано, що ВП "Шахта "Україна" та ВП "Шахта "Росія" являють собою єдиний технологічний комплекс із відповідними збагачувальними фабриками.

Існуючі конвеєрні лінії шахт дозволяють транспортувати рядове вугілля лише на ці фабрики, а відвантаження у залізничні вагони або автотранспорт неможливе через відсутність під’їзних шляхів.

22 листопада новим в.о. керівника "Селидіввугілля" був призначений Олексій Климченко.

Раніше "Економічна правда" писала, що фабрики "Україна", "Росія" і "Комсомольська", які раніше належали структурам старшого сина екс-президента Віктора Януковича Олександра, перейшли у власність структур Віталія Кропачова.

Останній є креатурою першого заступника голови фракції БПП та бізнес-партнера президента Петра Порошенка - Ігоря Кононенка.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!