ВР дозволила додаткові гарантії вкладникам Приватбанку та Укрексімбанку

Вівторок, 20 грудня 2016, 20:17

Верховна рада вцілому прийняла законопроект про внесення зміни до закону "Про банки і банківську діяльність" щодо гарантування державою вкладів фізичних осіб.

"За" законопроект №5553, автором якого виступив президент Петро Порошенко, проголосувало 276 народних депутатів.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроектом передбачається внести зміну до статті 57 закону  "Про банки і банківську діяльність".

Згідно із законом, держава бере на себе обов'язок щодо забезпечення відшкодування фізичним особам-вкладникам державних банків тієї частини суми вкладу, яка перевищує граничний розмір відшкодування коштів за вкладами, встановлений відповідно до закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (200 тис. гривень ).

При цьому для цих фізичних осіб зберігаються передбачені зазначеним законом гарантії за вкладами в сумі, що не перевищує граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, йдеться у документі.

Як сказано в пояснювальній записці, впродовж 2014-2015 років банки втратили 33% депозитів фізичних осіб у національній валюті та 50% депозитів в іноземній валюті, також впродовж останніх трьох років суб’єкти господарювання переводили поточні рахунки та заощадження до банків із державним капіталом.

"Рахунки підприємств у національній валюті у трьох найбільших державних банках станом на кінець першого кварталу 2016 року зросли порівняно з початком 2014 року в 2,4 раза, а в інших платоспроможних банках – лише на 51%", – йдеться у ній.

"Обсяги коштів фізичних осіб у державних банках у національній валюті повернулися на докризовий рівень ще в середині 2015 року в той час, як в інших банках суттєво скоротилися", – додається у пояснювальній записці.

Раніше Порошенко повідомив, що для посилення захисту вкладників Приватбанку він подав до Верховної Ради як невідкладний законопроект, який надає додаткові гарантії вкладів громадян у цій установі.

Нагадаємо, на сьогодні державою гарантується 100% вкладів тільки в Ощадбанку. В Укрексімбанку, Укргазбанку і Приватбанку вклади гарантуються виключно в межах 200 тис. гривень.

Як відомо, ввечері 18 грудня Кабінет міністрів та Рада нацбезпеки та оборони України підтримали націоналізацію Приватбанку.

Читайте також: "Майже державний. Що буде з Приватбанком".

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"