Приватизацію ОПЗ згортають, завод очолить екс-помічник Кононенка  – джерело

Вівторок, 13 грудня 2016, 16:16

Готується план згортання приватизації Одеського припортового заводу і зміни керівництва підприємства.

Про це "ЕП" повідомив співрозмовник, наближений до керівництва Фонду державного майна.

За його словами, готується план згортання приватизації ОПЗ або її "перенесення на найкращі часи". Він каже, що остаточне рішення було прийняте на вихідних під час зустрічі "на найвищому рівні".

"Далі буде тільки гірше. Наступним кроком буде зміна керівництва заводу. Навіть уже відомо, що очолить його Державін (Володимир Державін, заступник голови Фонду держмайна), а ви знаєте, чия ця людина", — заявив він.

Джерело каже, що можливі два варіанти і обидві вони передбачають заробляння на збитках підприємства.

"Перший — буде оголошений "відкритий" конкурс для визначення постачальника газу на завод, який може виграти чергова Antra. На завод буде заганятися газ за завищеними цінами, який буде оплачуватися, скоріше за все, за рахунок кредитування державних банків", — наголошує співрозмовник.  

"Другий варіант — створюється один ексклюзивний постачальник, який виводиться за межі всяких ембарго. І цьому постачальнику дозволяється ввозити дешевий імпортний газ, щоб врятувати флагман української економіки", — додає він.

Також співбесідник підкреслив, що міжнародним фінансовим інститутам, в тому числі представникам МВФ та ЄБРР уже відомі майбутні плани української влади щодо ОПЗ. 

Як відомо, Володимир Державін був помічником народного депутата БПП Ігоря Кононенко на громадських засадах, до призначення заступником голови Фонду держмайна.

Як повідомлялося, Фонд державного майна України після закінчення терміну подачі не отримав жодної заявки на участь в конкурсі з продажу 99,567% ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ).

Нагадаємо, раніше стало відомо, що група DCH Олександра Ярославського відмовилася від участі в конкурсі після отримання додаткової інформації про фінансово-господарської діяльності ОПЗ.

Компанія Коломойського і Хомутинніка також відмовилася від участі в приватизації ОПЗ.

Раніше, глава ФДМУ Ігор Білоус заявляв, що діалог щодо приватизації "Одеського припортового заводу" ведеться із 6-7 інвесторами.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"