НБУ через суд вимагає з Бахматюка і Жеваго більше 6 мільярдів

Середа, 30 листопада 2016, 14:12

НБУ подав позови з метою стягнення боргу за договорами поруки двох кінцевих власників збанкрутілих банків: банк "Фінансова ініціатива" та "ВіЕйБі" Олега Бахматюка, а також банк "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго.

Про це йдеться у повідомленні регулятора на сторінці у Facebook з посиланням на директора департаменту управління ризиками НБУ Ігора Будника.

"Наразі у НБУ є два кейси, за якими центробанк подав позови з метою стягнення боргу за договорами поруки двох кінцевих власників збанкрутілих банків: Олега Бахматюка, власника банків "Фінансова ініціатива" та "ВіЕйБі", на суму 4,8 млрд грн. та Костянтина Жеваго, власника банку "Фінанси і кредит", на 1,5 млрд грн",- зазначив Будник.

Крім того, за словами Будника, український суд зобов’язав державну виконавчу службу накласти арешт на майно Бахматюка.

Проте невдовзі, один з керівників державної виконавчої служби скасував постанову про накладення арешту на майно, а отже НБУ знову буде змушений звертатись до суду для захисту своїх прав.

"Наведені приклади демонструють, наскільки гостро в України стоїть питання правосуддя, захисту прав кредиторів та необхідності реформування судової та виконавчої системи",- зазначив директор департаменту ризиків НБУ.

Нагадаємо, Печерський районний суд міста Києва ще 25 вересня 2015 року задовольнив позов Нацбанку та наклав арешт на гроші та майно, що належить Бахматюку.

Однак, тоді державна виконавча служба відмовилась відкривати провадження за цим рішенням суду, посилаючись на те, що в судовій ухвалі не було вказано адресу та ідентифікаційний номер боржника.

"Відмова виконавчої служби базувалась на формальних причинах та була незаконною, оскільки Верховний Суд України на той час вже надав роз’яснення з цього приводу, з якого слідує, що вказані виконавчою службою причини відмови можуть бути встановлені самим виконавцем", - пояснив директор юридичного департаменту НБУ Олег Заморський.

Тому Нацбанк знову звернувся до суду та оскаржив відмову державної виконавчої служби.

У жовтні 2016 року Печерський районний суд скаргу НБУ задовольнив і зобов’язав державну виконавчу службу відкрити виконавче провадження і накласти арешт на гроші та все майно Бахматюка. Що й було зроблено, повідомляє НБУ.

Як відомо, Бахматюк опосередковано володіє банками "ВіЕйБі Банк" та "КБ "Фінансова Ініціатива" через ТОВ "Інвест-Сервіс" та Quickcom Limited. 

Правління НБУ віднесло ПАТ "ВіЕйБі Банк" до категорії неплатоспроможних 20 листопада 2014 року, а ПАТ"КБ "Фінансова ініціатива" - 23 червня 2015 року.

Економічна правда

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.