Поліція провела обшуки в пов'язаній з Григоришиним компанії

Вівторок, 22 листопада 2016, 14:21

Поліція провела обшуки в пов'язаній з бізнесменом Григоришиним "Сварог Ессет Менеджмент" щодо махінацій з інвестпрограмами обленерго.

Про це йдеться в ухвалі Жовтневого районного суду Полтави, оприлюдненій в Єдиному держреєстрі судових рішень, пишуть "Українські новини".

Як зазначається, обшуки в київських офісах ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент" проходили на початку жовтня.

Слідство вважає, що представники компанії розробили і запровадили протиправний механізм надання Нацкомісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг недостовірних документальних матеріалів з метою включення в інвестиційні програми "Полтаваобленерго" та інших регіональних енергопостачальних компаній (обленерго), заходів по заміні трансформаторного обладнання.

Реклама:

При цьому таке обладнання не відповідало технічним потребам обленерго, і його включення в інвестпрограми призводило до розтрати тарифних коштів.

На думку слідства, після включення цих коштів в інвестпрограми обленерго купували трансформатори виробництва заводу "Запоріжтрансформатор" (Запоріжжя) за завищеною вартістю у комерційних структур, які входять в сферу управління ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент".

Як повідомлялося, за даними СБУ, ТОВ "КУА "Сварог Ессет Менеджмент" представляє в Україні інтереси кіпрської Energy Standard Fund Ltd на території України.

Energy Standard Fund Ltd є бенефіціаром офшорних комерційних структур Larva Investments limited і Bikontia Enterprises Limited (обидві - Кіпр).

Ці 2 компанії в свою чергу є акціонерами 4 обленерго - "Полтаваобленерго", "Чернігівобленерго", "Сумиобленерго", "Тернопільобленерго". Крім того, Bikontia Enterprises Limited володіє 12,31% і "Запоріжжяобленерго".

Група "Енергетичний стандарт" володіє найбільшим виробником трансформаторів заводом "Запоріжтрансформатор", одним з провідних в Європі машинобудівних комплексів з випуску обладнання для нафтової, газової та хімічної промисловості Сумським машинобудівним науково-виробничим об'єднанням (колишнє - Науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе, Суми) , енергопостачальною компанією "Луганське енергетичне об'єднання".

"Енергетичний стандарт" контролюється бізнесменом Григоришиним.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: