Кіберполіція закрила онлайн-ресурс FS.TO

Вівторок, 15 листопада 2016, 19:17

Департамент кіберполіції Національної поліції України закрив популярний онлайн-ресурс FS.TO.

Про це пише ain.ua.

У повідомленні говориться, що була припинена робота групи "піратських онлайн-кінотеатрів", в яку входили ресурси FS.TO, BRB.TO, FS.UA та CXZ.TO.

Як зазначається, обшук проводився в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 176 (порушення авторських і суміжних прав) УКУ. Обшуки проводилися в офісах, дата-центрах, а також будинках фігурантів виробництва.

Реклама:

Справу порушено за зверненням правовласників з Американської асоціації кінокомпаній і ряду українських компаній. Вони заявили про збитки в розмірі близько 5 млн грн.

Згідно з повідомленням, кіберполіція буде моніторити появу FS.TO під іншим доменним ім'ям.

Редакції підтвердили дані про закриття сайту в асоціації правовласників УАА.

За словами голови асоціації Володимира Ілінга, УАА неодноразово подавала скарги на порушення авторських прав цим ресурсом.

"Ми зверталися і до адміністрації сайту з вимогою видалити посилання на контент, але посилання з'являлися буквально через пару годин. Ми неодноразово зверталися і до правоохоронних органів, але сайт постійно міняв домен, місце розташування - нібито знаходився не в Україні, хоча за нашими даними, їх сервера весь час були тут, як і власники", - говорить він.

В кінці минулого року УАА в черговий раз подала заяву про порушення в роботі сайту, і поліція після перевірок почала розслідування, яке і призвело до визначення місцезнаходження серверів FS.TO.

"Судова перспектива цієї справи поки незрозуміла, за минулий рік не було жодного вироку в справі про порушення авторських прав в інтернеті. Не хотілося б, щоб сайт відновив роботу під іншим ім'ям. Але в цілому, його закриття - це позитивний крок", - зазначає глава асоціації.

Відомо, що в ході розслідування затримано 19 осіб, причетних до створення ресурсу, які адміністрували і наповнювали сайт контентом.

Нагадаємо, це не перший раз, коли FS.TO йде в офлайн. У жовтні 2013 року міліція вилучила сервери онлайн-ресурсу в ході розслідування за скаргою Української антипіратської асоціації (УАА).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!