Активісти не дали "Укртрансгазу" переплатити 3 мільйони за IT-обладнання

Середа, 5 жовтня 2016, 16:00

Держфінінспекція у Київській області знайшла порушення в закупівлі філією "Управління "Укргазтехзв’язок" ПАТ "Укртрансгаз" апаратури у ТОВ "ВІС Консалтинг".

Про це повідомив "Центр протидії корупції", який ініціював перевірку цієї закупівлі.

Як повідомили "Наші гроші", у травні філія замовила фірмі модемів, комутаторів та іншого обладнання на 32,10 млн гривень по вищим від ринкових цінам.

Маршрутизатори Cisco 2951 V/K9 замовили по 257 тисяч гривень, тоді як в інтернет-магазинах вони продавалися по 70-139 тисяч гривень. ІР-телефони Cisco CP-7975G замовили по 34 тисячі гривень. За даними з відкритих джерел, їхня ринкова ціна становила 8 543-25 785 гривень.

Щодо цієї закупівлі "Центр протидії корупції" звернувся до Голови Державної аудиторської служби України Лідії Гаврилової.

Листом від 22 червня 2016 року начальник Держфінінспекції у Київській області Олександр Ліпінський повідомив, що замовнику надіслано запит на отримання документів державної закупівлі з метою аналізу.

У листі від 15 вересня в. о. начальника Держфінінспекції в Київській області Олександр Кушнірук написав, що за результатами аналізу копій документів тендеру виявлено ряд порушень.

Зокрема, по всіх закупівлях суми укладених договорів перевищували очікувану вартість, також не вказано відомості щодо джерела фінансування закупівлі.

"Укргазтехзв’язок" 27 липня зменшив суму договорів на 2,85 млн гривень, однак вона все одно була вищою за очікувану вартість на 5,71 млн гривень. Контролюючий орган рекомендував розірвати договори та провести тендери заново.

"ВІС Консалтинг" Вадима Ракушина, Андрія Русана і Назара Кириченка створена в 2013 році, але виграла тендери вперше. Із нею за однією юридичною адресою по вул. Миколи Василенка, буд. 1, офіс 308 прописана ціла низка фірм.

Кириченко також є співвласником ТОВ "Вівекс Україна" разом із Олегом Дрямовим і естонською компанією "Вівекс".

Єдиним конкурентом було ТОВ "Діпнет Україна" Яни Ямантаєвої, зареєстроване у м. Дергачі Харківської обл. Із листопада 2015 року воно отримало два підряди Міністерства оборони на поставку обладнання зв’язку на суму 1,96 млн гривень.

Нагадаємо, у червні "Діпнет Україна" теж отримала підряд "Укргазтехзв’язку" вартістю 44,87 млн гривень на поставку аналогічної апаратури за ще вищими цінами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!