"ПриватБанк" про можливу націоналізацію: черговий фейк

П'ятниця, 21 жовтня 2016, 16:01

Найбільший в Україні ПриватБанк заперечує інформацію про плани щодо його націоналізації.

Про це повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі фінустанови.

"Ця інформація (про підготовку націоналізації ПриватБанку - Ред.) - черговий фейк", - повідомили у фінустанові.

Перший заступник голови правління ПриватБанку Олег Гороховський на своїй сторінці в Facebook також заявив про недостовірність і необгрунтованість даних чуток.

"Щоосені у нас в країні народна забава: "Націоналізувати ПриватБанк", - написав він.

Як повідомлялося, згідно з меморандумом про економічну і фінансову політику України і МВФ, в другій половині 2016 допускається докапіталізація банків або Фонду гарантування вкладів державою на 151,7 млрд гривень, у 2017 році - на 42 млрд гривень. У 2015 році при встановленій планці в 152 млрд гривень було виділено 45,3 млрд гривень.

На думку експертів фінансового ринку, перевищення граничних витрат бюджетних витрат на докапіталізацію банків на 2015 і 2016 роки була розрахована з можливістю докапіталізації ПриватБанку.

Згідно з меморандумом, в разі необхідності правління Нацбанку в тісній співпраці з МВФ оцінить всі варіанти рішень і своєчасно внесе до Кабінету міністрів докладний звіт з їх описом, в тому числі прогноз потреб в капіталі на трирічну перспективу.

Пропонований НБУ варіант повинен прагнути до мінімізації втрат держави, а значить, припускати повне списання існуючих акціонерів, забезпечення повного і своєчасного обслуговування кредитів, в тому числі шляхом адекватної забезпеченості, де вона відсутня, і без якихось пільг для пов'язаних осіб, а також переведення в капітал зобов'язань банку перед пов'язаними особами.

Крім того, в разі націоналізації банку буде найнята міжнародна фірма з хорошою репутацією для забезпечення комерційних перспектив фінансової установи, а всередині банку буде створено спеціальний підрозділ для управління і повернення кредитів пов'язаним особам під управлінням міжнародно-визнаної компанії з управління активами, яка буде призначена новою наглядовою радою протягом перших 60 днів після початку фінансового оздоровлення банку.

НБУ в травні 2016 року повідомив про задовільний стан ліквідності ПриватБанку, нагадавши, що ця фінансова установа на початку року погодила з регулятором план рекапіталізації, розрахований на три роки, і активно працює над його реалізацією.

Зокрема, акціонери ПриватБанку на зборах 26 серпня вирішили збільшити його статутний капітал на 12%, або на 2,583 млрд гривень - до 21,26 млрд гривень, а також доручили правлінню вжити заходів щодо скорочення ризиків в діяльності банку і забезпечення виконання зобов'язань перед вкладниками і кредиторами, враховуючи рекомендації Нацбанку за підсумками проведеного ним комплексного інспектування.

За даними НБУ, заборгованість ПриватБанку за кредитами рефінансування перед центробанком на 1 січня 2016 року становила 27,079 млрд гривень, з цієї суми за січень-серпень банк погасив НБУ понад 10 млрд гривень.

Відповідно до звітності ПриватБанку, в рамках виконання вимоги Нацбанку щодо поліпшення якості активів, акціонери фінустанови за березень-червень 2016 року передали в його власність у вигляді вилученого забезпечення активи пов'язаних осіб на загальну суму 31,85 млрд грн.

При цьому частина цих активів банк планує здавати колишнім власникам, оскільки вони є складовою більш великих підприємств.

ПриватБанк заснований в 1992 році. Станом на 31 березня 2016 року його найбільшими акціонерами є Геннадій Боголюбов (пряма участь - 33,2525%, опосередкована - 8,3244%) і Коломойський (пряма участь - 41,6572%, опосередкована - 8,3244%).

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2016 року за розміром загальних активів (268,85 млрд гривень) банк був найбільшим серед 108 банків, що діяли в країні банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!