Льовочкін і Фурсін причетні до розкрадання коштів Каськівим - ЗМІ

Четвер, 8 вересня 2016, 14:54

Сергій Льовочкін та Іван Фурсін стоять за офшорами, на які виводилися гроші з Агентства Національних проектів, яке очолював Владислав Каськів.

Про це йдеться в розслідуванні "Слідство.Інфо".

"Владислав Каськів пішов з посади навесні 2014, згодом - взагалі зник з країни. Слідчі почали масштабне розслідування. Їм вдалося встановити ланцюжок, за яким 95 млн гривень, виділених інвестору проекту "Якісна вода" компанії "Торговий дім "Борисфен" зникли з країни. Весь цей процес описаний в численних матеріалах судових засідань", - йдеться у розслідуванні.

Реклама:

Як наголошується, процес тасування грошей був громіздким: їх перевели з гривні на долари і перекинули в улюблене місце українських чиновників - Кіпр. Після чого кіпрська компанія "розпорошила" валюту між трьома компаніями - своєю "землячкою" і двома фірмами з Віргінських островів. При всьому цьому в цій системі активно працював латвійський банк - Траста Коммерцбанка.

 

Траста Коммерцбанка фігурував у дуже гучному скандалі з так званими "Вишками Бойко" разом з нині народними депутатами і дуже близькими бізнес-партнерами Сергієм Льовочкіним і Іваном Фурсіним.

Фірми тісно пов’язані з банками Траста Коммерцбанка та Місто Банк, ниточки від яких ведуть до того ж таки нардепа Івана Фурсіна.

Ще фігурант історії - компанія Левіді Венчез Лімітед. На неї теж перекидали позичкові гроші і вона також пов’язана з нардепом Іваном Фурсіним. І не просто пов’язана. Це одна з фірм, через яку Фурсін є акціонером того ж таки "Місто Банку".

Також у Фурсіна дуже тісні бізнесові стосунки з Льовочкіним та його родиною. А ще з засновником латвійської Траста Коммерцбанка Ігорем Буймістером та його колегою Чарльзом Трехерном. Усі вони тепер - серед акціонерів "Місто Банка".

"Це невеличкий, але ще один дуже важливий доказ можливої причетності Фурсіна до грошей з національних проектів, оскільки рахунки "віргінців" були відкриті саме в Траста Комерцбанка", - йдеться у розслідуванні.

Фурсін - член неформального "газового" угрупування, куди крім нього входять Дмитро Фірташ, Юрій Бойко та Сергій Льовочкін. Саме Фурсін був молодшим  партнером Фірташа та російського "Газпрому" в скандальній компанії "Росукренерго".

Як повідомлялося, Каськіва затримали в ніч на 8 вересня.

Його підозрюють у розкраданні державних коштів в 2012-2013 роках - 7 500 000 гривень за укладеним договором про надання рекламних послуг з ТОВ "Глорія", як виявилося фіктивних.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: