У Гройсмана сховали розслідування щодо зриву е-декларування

Четвер, 22 вересня 2016, 18:10

В секретаріаті Кабінету міністрів не готові розкрити результати службової перевірки та прізвища чиновників, які винні у зриві системи електронного декларування. 

Про це заявляє експерт центру "Ейдос" Гліб Канєвський.

"Прес-секретар прем'єра Дмитро Столярчук, посилаючись на Конституцію та цілу купу законів, повідомив, що передав мій запит до Нацдержслужби. З якої уже згаданий Ващенко відписався про "службове користування". Таким чином, бюрократія зробила свою справу. Імена винних приховані", - написав він.

У відповіді на запит Канєвського сказано, що копіювання для сторонніх організацій документів з грифом "Для службового користування", одержаних від інших організацій, здійснюється за погодженням з організаціями-авторами цих документів.

"Враховуючи наведене, правові підстави для надання копії довідки щодо перевірки належного виконання посадовими особами Адміністрації Держспецзв’язку та Національного агентства з питань запобігання корупції ... відсутні", - сказано у відповіді.             

 

Нагадаємо, 15 серпня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повинно було офіційно запустити систему електронного декларування для майже 50 тисяч високопосадовців у всій країні.

12 серпня пізно ввечер Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (ДССЗЗІ або Держспецзв'язку) повідомила про відмову в сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій, чим фактично зірвала його запуск.

Після дебатів між представниками НАЗК і Держспецзв'язку, які пройшли цими вихідними, НАЗК все ж оголосило про те, що запуск відбудеться незважаючи на відсутність атестату захисту інформації, який є необхідним відповідно до законодавства.

В НАЗК 1 вересня пообіцяли, що система відображення декларацій буде виправлена протягом 2-3 годин.

На 13 вересня, В Реєстрі електронних декларації досі відсутні декларації про доходи високопосадовців, більшість декларантів – держслужбовці середньої ланки, судді й прокурори.

Детально про ситуацію, що склалася, читайте в статті "Хто зривав електронне декларування: нові подробиці". 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!