"Укртрансгаз" заявляє про порушення "Газпромом" контрактних тисків

Вівторок, 9 серпня 2016, 13:45

Оператор газотранспортної системи України "Укртрансгаз" заявляє про порушення ВАТ "Газпром" контрактних тисків на прикордонних газовимірювальних станціях.

Про це повідомляє прес-служба "Укртрансгазу".

"ПАТ "Укртрансгаз" готовий забезпечити збільшену заявку "Газпрому" по транспортуванню газу в Європу, за умови дотримання російською стороною контрактних зобов’язань, зокрема в частині гарантування гранично допустимих тисків на прикордонних газовимірювальних станціях, які розташовані на території РФ", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, в понеділок ВАТ "Газпром" було надіслано заявку до ПАТ "Укртрансгаз" про збільшення обсягів транспортування газу європейським споживачам на 20% до 275 млн кубометрів на добу. Таке збільшення російські партнери аргументували ремонтом системи газогонів "Північний потік".

"В свою чергу, "Укртрансгаз" підтвердив виконання такої заявки в межах контрактних зобов’язань, проте за інформацією центрального диспетчерського департаменту "Укртрансгазу", станом на 10:00 вівторка, російська сторона не здійснила необхідних дій по дотриманню контрактних тисків на прикордонних газовимірювальних станціях", - повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, плани по профілактичним роботам на трансконтинентальних газопроводах якими транспортується газ в Європу, в тому числі через систему "Північний потік", були затверджені у грудні минулого року країнами-імпортерами російського газу.

Як повідомлялося, Україна станом на 7 серпня збільшила запаси газу в підземних сховищах на 31,22%, або на 2,634 млрд кубометрів до 11,071 млрд кубометрів в порівнянні з запасами на 7 квітня 2016 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!