В "Стіну" Яценюка закопали 1,5 мільйона через фіктивну фірму

Вівторок, 30 серпня 2016, 13:33

Військова прокуратура підозрює прикордонників, ДП "Чернігівський облавтодор" та ТОВ "Укрспецстрой" у нанесенні збитків державі при будівництві укріплень на кордоні з Росією на суму 1,56 млн гривень.

Про це стало відомо з ухвали Деснянського районного суду Чернігова, пишуть "Наші гроші".

В серпні 2015 року Перший окремий відділ капітального будівництва Державної прикордонної служби уклав ряд договорів з ДП "Чернігівський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" про облаштування вздовж державного кордону в Семенівському районі області протитанкового рову та брустверу.

Через два тижні "Чернігівський облавтодор" уклав угоду з ТОВ "Укрспецстрой" про виконання згаданих робіт. Їх вартість оцінили в 10 млн гривень.

Реклама:

У вересні та лютому ДП перерахувало приватній фірмі 1,55 млн гривень, а "Укрспецстрой" надав акти приймання виконаних робіт за листопад 2015 року на суму 2,5 млн гривень.

Водночас слідство встановило, що "Укрспецстрой" не мав власної техніки та кваліфікованого персоналу, а тому залучив субпідрядником ТОВ "Ісида груп".

На думку слідчих, ця фірма має ознаки фіктивності, у неї відсутні необхідні дозволи на виконання необхідних робіт та експлуатацію спецтехніки. "Ісида груп" також не підтвердила виконання робіт на 0,73 млн гривень.

Також відомо, що за роботу працівникам "Укрспецстрой" платив "Чернігівський облавтодор". Відповідно до актів виконаних робіт за листопад 2015 років держпідприємство виплатило 55 сезонним працівникам 0,73 млн гривень. Але документами їх робота не підтверджена.

Також прокуратура встановила, що одні і ті ж водії "Ісіда груп" в один і той же час на різній техніці виконували роботи, за які було безпідставно сплачено 0,10 млн гривень.

Таким чином, на думку військової прокуратури, службові особи Першого окремого відділу капітального будівництва ДПС України, ДП "Чернігівський облавтодор" та ТОВ "Укрспецстрой" під час облаштування кордону з Росією нанесли збитки державі на суму 1,56 млн гривень.

Слідчий звернувся до суду з клопотання про доступ до документів "Чернігівського облавтодору" і отримав на це дозвіл.

В ухвалі суду відсутня інформація про стан оборонних споруд на україно-російському кордоні в Семенівському районі Чернігівської області, які були замовлені автодорівцям.

"Вісник державних закупівель" не містить інформації про укладання угод з ТОВ "Укрспецстрой" щодо робіт на кордоні, а в клопотанні прокурора відсутня інформація для ідентифікації засновників цієї фірми.

ТОВ "Ісіда Груп" було зареєстровано в грудні 2014 року на мешканку смт Макарів Київської області Яну Цибенко. Зараз фірма змінила назву на ТОВ "Рідмар", бенефіціаром вказано мешканця окупованого Комсомольське (перейменовано в Кальміуське) Донецької області Павла Шкруднєва. Раніше податківці підозрювали фірму у фіктивності.

Нагадаємо, у вересні 2014 року тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк презентував проект укріплення кордону України з Росією під назвою "Стіна". Відразу ж на ці роботи уряд виділив 335 млн гривень.

Пізніше проект було переіменовано в "Європейський вал", а його прогнозний кошторис зріс до 4 млрд гривень. Цього серпня стало відомо, що Національне бюро розслідувань України працює над кримінальним провадженням відносно розкрадань коштів на будівництві "Стіни".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!