Гроші від нафти Курченка поклали в банк друга Пашинського під 1% річних

Четвер, 11 серпня 2016, 11:25

Гроші від продажу нафтопродуктів, арештованих як речовий доказ у справі Сергія Курченка, поклали у "Фортуна-Банк" однокласника та товариша народного депутата Сергія Пашинського - бізнесмена Сергія Тищенка.

Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко у програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Зберігачем і реалізатором нафтопродуктів, арештованих у справі біглого младоолігарха, було обрано державне підприємство "Укртранснафтопродукт".

З 2014 року це держпідприємство очолюють менеджери, близькі до Тищенка-Пашинського. Речові докази у справі Курченка держпідприємство продало компанії "Укройлпродукт", підконтрольній Тищенку.

Вартість угоди становила 850 млн гривень. Цю суму, за даними "Української правди", слідчі вважають збитковою для ДП на 250 млн гривень. Втім навіть з неї покупець сплатив лише трохи більше половини - близько 480 млн гривень.

Кошти, усе ж отримані за паливо від структури Тищенка, повернулись на рахунки в "Фортуна- Банк" Тищенка. Нинішній директор ДП "Укртранснафтопродукт" Олександр Горбунов пояснює цей факт бажанням покупця палива.

"Єдиним покупцем, який відгукнувся на пропозицію стосовно покупки даних нафтопродуктів, був "Укройлпродукт", у якого було бажання, щоб наше підприємство обслуговувалось у цьому банку", - сказав він.

Нинішній директор ДП "Укртранснафтопродукт" Олександр Горбунов - екс-підлеглий Сергія Тищенка. Горбунов 10 років працював в групі компаній "Фактор", підконтрольній бізнесмену.

Попереднього директора ДП "Укртранснафтопродукт" Володимира Гаврилова видання "НефтеРынок" називає близьким до оточення народного депутата Пашинського.

Умови депозитів, відкритих у "Фортуна банку", важко назвати ринковими. ДФІ виявила два вклади держпідприємства на загальну суму 114 млн гривень, відкриті 2015 році в банку Тищенка під 1% річних. Вони відкривалися на невеликий строк - до тижня, а потім постійно пролонгувалися. І пролонгуються аж до сьогодні.

Директор "Укртранснафтопродукту" пояснює мізерну відсоткову ставку за депозитами тим, що ДП брало банківські гарантії під заставу цих депозитів для участі в державних тендерах.

Пашинський в коментарі програмі "Наші гроші" спершу назвав розміщення держпідприємством депозитів під 1% річних корупцією. А після того, як спрямував депутатський запит на ДП "Укрранснафтопродукт" і отримав на нього відповідь, повідомив: у цьому випадку все чесно, а програма "займається провокаціями".

В державному "Ощадбанку" повідомили, що минулого року відкрити короткостроковий депозит (від місяця) там можна було під 17,5-18% річних. А тендерна гарантія коштувала 1% від суми гарантії. Ці умови держбанку значно вигідніші у порівнянні з тими, на яких ДП "Укртранснафтопродукт" віддало мільйони банку Сергія Тищенка.

Наразі, за даними Олександра Горбунова, на цих депозитах зберігається лише близько 30 млн гривень, але закрити їх підприємство не може - рахунки арештовані за кількома виконавчими провадженнями.

Також, плату за нафтопродукти, яка мала ретельно зберігатися, держпідприємство використовувало у господарській діяльності. Це виявила ревізія Держфінінспекції. Встановлено, що коштами, отриманими від реалізації речових доказів, ДП оплачувало низку угод з купівлі сільськогосподарської продукції.

Олександр Горбунов підтверджує, що кошти за паливо Курченка потрапили не лише на депозитні, а й на поточні рахунки.

Розрахунки речовими доказами почали відбуватися ще за попереднього директора ДП "Укртранснафтопдукт" Володимира Горбунова.

У поясненнях Держфінінспекції Горбунов зазначав: "Враховуючи потреби підприємства для здійснення господарської діяльності, останнє використовувало зазначені кошти на власний розсуд".

Як відомо, український уряд обіцяв реалізувати конфісковані нафтопродукти бізнесмена-втікача з "Сімї" Януковича Сергія Курченка на аукціоні, а виручені кошти витратити на потрібні українській армії.

Через рік з'ясувалося, що нафтопродукти були реалізовані за заниженою ціною приватним компаніям бізнесмена Сергія Тищенка, близько знайомого з головою парламентського комітету з безпеки і оборони Сергієм Пашинським.

Збитки держави СБУ оцінює в 250 млн гривень.

"Українська правда" публікувала своє розслідування про цю аферу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua