"Центренерго" купує вугілля з ОРДЛО через "кримінальну" фірму - ЗМІ

Середа, 13 липня 2016, 11:34

ПАТ "Центренерго" оприлюднило у "Віснику держзакупівель" дані про контракти на постачання вугілля, укладені у першому кварталі 2016 року.

Про це пишуть "Наші гроші".

Як зазначає видання, у самому звіті немає даних про дату його складення. Він був опублікований лише 21 червня, хоча мав бути оприлюднений ще у квітні.

У останньому звіті оприлюднені дані про 10 контрактів на загальну суму 3,77 млрд грн. У всіх випадках не оприлюднено ні обсяг вугілля, ні ціну за тону, хоча раніше такі дані оприлюднювались.

Відтак неможливо порівняти закупівельну ціну з вартістю антрациту 1364 гривні за тонну, яку "Центренерго" тоді мало право закладати у тариф на вироблену електроенергію.

Вперше серед постачальників держкомпанії з’явилось ТОВ "ДТЕК трейдінг" Ріната Ахметова.

Продовжено співробітництво з ТОВ "Шахтоуправління "Донбас", якому торік замовили вугілля на 528 млн грн. Співвласником цієї фірми є Дмитро Бурлака з окупованого терористами Донецька.

Раніше він також був засновником ТОВ "Збагачувальна установка "Макіївська" разом з Всеволодом Бухтіаровим і Віталієм Беляковим, екс-директором вугільної компанії ДРФЦ з угрупування біглого Януковича.

Бухтіаров і Беляков входили до складу засновників ТОВ "Сварожеч", яке за часів Януковичапоставляло вугілля на ще державне "Донбасенерго".

Найбільший підряд вартістю 523 млн грн. нині отримало ТОВ "Збагачувальна Фабрика №105", записане на мешканок окупованого терористами Донецька Тамару Лисенко і Вікторію Остапенко.

"Центренерго" торік вже замовляло у цієї фірми фабрики вугілля на 84 млн грн, і цей факт потрапив у кримінальне провадження ГПУ проти тодішнього директора енергокомпанії Ігоря Балабанова, який був помічником нардепа від БПП Сергія Тригубенка.

Балабанов наразі звільнився з "Центренерго", його замінив Олег Коземко.

Новий генпрокурор Юрій Луценко призначив брата Тригубенка керівником Херсонської обласної прокуратури. Даних про арешт чи розшук Балабанова наразі немає.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!