Гройсман пояснив, як розраховувалася ціна на газ

Середа, 29 червня 2016, 10:00

Ціна на газ в 6 879 тисяч формується наступним чином: німецький хаб, газові торги, вибирається ціна плюс транзит, плюс розподіл по Україні, з'являється ціна з податками.

Про це він заявив в інтерв’ю "Укрінформ".

"Ринкова ціна на газ. Коли мова йде про 6879, ця ціна формується наступним чином: німецький хаб, газові торги, вибирається ціна плюс транзит, плюс розподіл по Україні, з'являється ціна з податками. І вона на сьогоднішній день становить 6879 грн, це 100% вартості", - сказав він.

Крім того, Гройсман порахував і ціну на український газ.

"Що стосується українського газу. Український газ коштує 4849 грн без ПДВ. І це означає, що 50% від ціни - державна рента. Це платіж, який сплачує той, хто добуває газ. Це означає, що на нього теж є ринкова ціна. Але те, що зараховується в бюджет, спрямовується і на потреби держави також", - констатував прем’єр.

За словами голови уряду, найголовнішим є система субсидування.

"Найголовніше - система субсидування побудована так, що держава доплатить за того, хто не має можливості заплатити. Тому людям з невеликим доходом абсолютно нічого не загрожує", - сказав політик.

За його словами, розігрується політична карта, PR-карта популістів, які починають лякати всіх.

"Вони ж 2 роки цим лякають: що катастрофа, що все буде погано, що все нечесно. Навпаки, я вважаю, ми прибрали корупцію з ціноутворення на газ. Коли було 2-3-4 ціни в країні, ті, хто керував цим всім, у тому числі ті, хто мав стосунок до влади (не хочу називати), вони на цьому все життя заробляли. Наш уряд ніколи ні на чому не буде заробляти! Ми будемо все робити, щоб держава заробляла і суспільство заробляло. Тому це рішення очевидно правильне", - підсумував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!