Міненерговугілля проти формули, яка на руку Ахметову

Вівторок, 21 червня 2016, 15:58

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає неправильною прив'язку ціни на українське вугілля до формули "Роттердам+доставка".

Про це він заявив під час засідання "Клубу енергоефективності".

"Я так само не підтримую формулу "Роттердам+доставка". Тут треба зважено підходити. Що може бути базою. Врешті-решт є ще і польське вугілля, українське, казахське. Можна і на базі України створити цю базу, щоб прив'язатись до цін", - зазначив Насалик.

"З іншого боку, ми вчора розмовляли з колегами, у тому числі і з НКРЕ. Вони погоджуються з тим, що в Україні повинна бути створена біржа. Тоді знімаються транспортні видатки (Роттердам + доставка), тоді ми можемо на реальну ціну виходити", - додав міністр.

Реклама:

За його словами, якщо зобов'язати державні підприємства реалізовувати хоча б 30% видобутого вугілля на біржі, "ми би вже встановили якусь реальну ціну".

Голова Міненерговугілля також додав, що наразі ціна на вугілля не змінилися і становить до 1200 гривень.

Як відомо, у березні Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1кВт/год. До цього він становив 118 копійок за 1кВт/год.

За даними експертів, ціна вугілля за формулою "Роттердам плюс" становить 63 долара за тонну, тоді як ціна за тонну вугілля без формули становить 44,2 долара за тонну.

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: