Гройсман розповів, скільки крадуть на митниці

Понеділок, 16 травня 2016, 16:32

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман оцінив втрати бюджету від корупції на митниці в десятки мільйонів гривень.

Про це він заявив в інтерв'ю "Українській правді".

"Я зараз веду активні консультації з міжнародними консультантами з приводу того, які системні кроки потрібно зробити для того, щоб взагалі змінити митницю. Я думаю, що за якийсь невеликий період часу, може бути, місяць, ми будемо мати бачення, що робити далі ", - сказав прем'єр.

Він зазначив, що перед главою Державної фіскальної служби Романом Насирова на сьогоднішній день стоїть завдання припинити будь-які корупційні схеми на митниці.

"Я, до речі, десь читав, що я за три місяці митницю реформую. Так ось, щоб було зрозуміло, я сказав, що ми за три місяці знайдемо ті рішення, які потрібно приймати для того, щоб ситуацію там змінити. Я думаю, що там десятки мільйонів гривень, які повинні потрапляти в бюджет", - заявив Гройсман.

"Я не знаю, чи всі крадуть. Ви ж розумієте, що крадуть, але найголовніше, що ще і завдають шкоди країні тим, що щось не доходить до держави. Мені здається, що потрібно продовжувати розвивати систему "Проззоро" - це дуже хороша система, я її буду всіляко підтримувати", - сказав він.

За його словами також необхідно розвивати електронний уряд, більше робити процедур електронних і публічних.

"Потрібно скорочувати інспекції, які всіх душать і займаються корупцією. Потрібно робити реформу судів. Потрібно займатися національною економікою. Ми стали сировинною країною. Це біда. Фактично ми продаємо зерно, метал і так далі. Ми повинні тут навчитися робити національний продукт", - зазначив Гройсман.

"Машинобудування, металургія - є, чим займатися. Ми багато чого споживаємо. Але це ж внутрішній ринок. Більш того, я говорив про капітальний ремонт країни. Ми повинні підвищувати купівельну спроможність", - підсумував прем'єр.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"