"Українські лісопильні" на Рівненщині впроваджують європейський досвід виробництва

Четвер, 12 травня 2016, 11:15

PROMOTED

Ось уже протягом року на Рівненщині впроваджується україно-шведський інвестиційний проект "Українські лісопильні". Сьогодні деревообробне підприємство активно веде набір працівників на нове виробництво, що має запрацювати вже цього року. На заводі створюється 150 робочих місць та залучаються фахівці лісотехнічної і деревообробної галузі. Персонал вчить англійську мову та проходить стажування за кордоном.

Невдовзі у Костополі запрацює один з найпотужніших інвестиційних проектів Рівненщини – підприємство "Українські лісопильні". Тут планують переробляти деревину на дошки для виготовлення меблів, будматеріалів та столярки. Сьогодні, коли більшість підготовчих та монтажних робіт підходить до завершення, підприємство активно займається набором та підготовкою кваліфікованого персоналу на виробництво.

Директор ТОВ "Українські лісопильні" Дмитро Боженюк зазначає: - "Ми плануємо відкрити сучасний лісопильний завод, що відповідає високим європейським стандартам виробництва та якості. Звичайно, без кваліфікованого персоналу це зробити неможливо. Тому, під час відбору працівників акцент робимо на інженерів-технологів та спеціалістів деревообробної галузі. Сьогодні, на підприємство прийнято більше двох десятків працівників. Деякі з них вже пройшли стажування у Фінляндії, де працюють лісопильні з аналогічним обладнанням." До речі, знання англійської мови є необхідною умовою для успішної роботи персоналу. Тому керівництво організувало вивчення англійської мови безпосередньо на виробництві.

Як майбутні керівники своїх підрозділів, на стажуванні за кордоном побували начальник виробництва Руслан Гурський, майстер енергетично - сушильного відділення Віталій Коць, майстер зміни Андрій Мельник та майстер складу сировини Сергій Філончук. Усі молоді спеціалісти мають вищу лісотехнічну та інженерну освіти, стаж роботи на виробництвах. А ось з виробничим процесом підприємств Фінляндії знайомились вперше. Стажування фахівців було розділене на два етапи: перший - вивчення виробництва, другий – робота з обладнанням.

Стажери побували на лісопереробних підприємствах, що розташовані поблизу Гельсінкі та в містечках Хямеенлінна і Раума. Там вивчали процес виробництва на окорувальній, сортувальній, лісопильній та сушильній дільницях, складі сировини і готової продукції й інших промислових підрозділах. Своїми враженнями від Фінляндії вони поділились з нашим журналістом.

- Вже з під крила літака було видно Гельсінкі і важко вірилось в те, що летимо не у туристичну подорож чи на заробітки, а вивчати сучасне виробництво – ділиться враженнями начальник виробництва Руслан Гурський. Повернулись, повні емоцій від країни яку побачили та від їхніх підприємств. Обладнання Heinola, яке монтують на "Українських лісопильнях" такого ж зразка, як і на сучасних підприємствах Фінляндії. Там скрізь впроваджене високоавтоматизоване та екологічно безпечне виробництво. Населення приділяє велику увагу охороні довкілля, тому на підприємствах діє замкнутий цикл виробництва а самі фіни запевняють, що їхні лісопильні "ecologically friendly", тобто екологічно безпечні. Якість сировини перевіряється на сучасних сканерах з допомогою X-Ray променів та задіяна автоматизована програма виробничого процесу. Особисто мені імпонує працювати на підприємстві, де впроваджується європейський досвід виробництва. Впевнений, що в нас все вийде.

Майстер енергетично-сушильного відділення Віталій Коць розповідає, що знайти роботу в Костополі сьогодні навіть фаховим спеціалістам не так і просто. Здебільшого підприємства скорочують чисельність персоналу, тому щиро зрадів отриманій посаді на "Українських лісопильнях". "Для мене це можливість реалізовуватись за фахом, а також отримати професійний досвід європейського рівня. Під час стажування у Фінляндії ми побували на виставці техніки для заготівлі лісу та відвідали підприємство Nordic Sawmill Support Oy. Саме там функціонують цехи з виготовлення та заточування стрічкових пил, що будуть використовуватись у нас на виробництві. Cподіваюсь, що вже зовсім скоро мій набутий за кордоном досвід впроваджуватиму тут у Костополі.

Майстер зміни Андрій Мельник був приємно здивований рівнем технологічної дисципліни та відповідальності на підприємствах Фінляндії - "Весь процес налагоджено як механізм годинника, немає ніякої метушні. Доволі незвично бачити, що всього 4-5 фахових менеджерів організовують весь виробничий процес, а робота між ними побудована на довірі. Відразу відчувається, що працює одна злагоджена команда. Сподобалось відношення роботодавця до працівника, замовника до виробника. Скрізь панує довіра, повага та дружнє ставлення один до одного. Саме такі принципи роботи ми реалізовуємо сьогодні на "Українських лісопильнях" і це справді чудово.

Майстер складу сировини Сергій Філончук з захопленням розповідає про ставлення фінського населення до лісу - "У фінів працює одне золоте правило, якого дотримуються усі деревообробники: "Скільки лісу зрізав – стільки ж маєш посадити". Зловживання незаконними вирубками там відсутнє, так як цей процес суворо контролює держава. Тому на сьогодні у Фінляндії безліч лісопилень і вдосталь лісу. Я думаю, що нашій країні, де сьогодні панують незаконні вирубки та напівлегальні лісопильні є чому повчитися у європейської держави. Впевнений, що з появою такого підприємства, як "Українські лісопильні" ситуація зміниться на краще, адже ми будемо закуповувати лише марковану продукцію, що відповідає сертифікату походження.

Роботи на новому підприємстві у Костополі тривають, молоді фахівці втілюють у виробництво набутий міжнародний досвід. Подібні навчання та обміни професійними кадрами на цьому не закінчуються, невдовзі на "Українські лісопильні" завітають вже іноземні фахівці, щоб і надалі навчати персонал та впроваджувати систему європейського виробництва і цінностей в Україні.

Олександр Намозов

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!