Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Насіров похвалився успіхами у виведенні зарплат з "тіні"

Середа, 6 квітня 2016, 14:17

До бюджету у І кварталі надійшло 30 млрд грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 0,7 млрд грн перевищує планові показники Мінфіну.

Про це заявив голова ДФС Роман Насіров, повідомляє прес-служба.

Як зазначається, при зменшенні ставки майже вдвічі - з середньої 41% до 22%, фактичні надходження внеску зменшились лише на 25% порівняно з відповідним періодом 2015 року.

За його словами, непропорційне зменшення надходжень з ЄСВ відносно ставки свідчить про процеси детінізації оплати праці, що спостерігаються ще з січня поточного року.

Реклама:

До того ж, при збільшенні ставки податку на доходи фізичних осіб на 3% надходження цього податку в цілому склали 28,7 млрд грн, що на 40% більше, ніж у І кварталі минулого року.

"Значне зменшення ставки ЄСВ сприяло тому, що компанії вже почали перші кроки зі збільшення заробітної плати та виводу її з тіні. Також наша системна робота щодо боротьби конвертаційними центрами дає позитивний ефект: компанії, які раніше незаконно переводили кошти у готівку, зараз просто технічно не можуть це робити і вимушені легально виплачувати заробітну плату та сплачувати податки", - зазначив Насіров.

Крім того, за словами голови ДФС,  одним із факторів, який вплинув на легалізацію заробітної плати, стали заходи Нацбанку щодо обмеження сфери використання готівкових коштів та встановлення граничної суму розрахунків за участю фізичних осіб на рівні 50  тис гривень замість 150 тис.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!