МВФ попередив про зростання ризиків економічного краху у світі

Середа, 9 березня 2016, 10:40

Міжнародний валютний фонд попереджає про зростання "ризиків економічного краху" у світі, вважаючи за необхідне вжиття негайних заходів для стимулювання попиту.

Про це пише "Інтерфакс-Україна" з посиланням на газету Financial Times.

Перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон, виступаючи на сесії Національної асоціації економіки бізнесу, заявив, що глобальна економіка перебуває "дійсно в скрутному становищі".

Світовим політикам необхідно вжити термінових заходів у відповідь на уповільнення економічного зростання та нові загрози, що створюються коливаннями сировинних і фінансових ринків, зазначив він.

"Зараз час рішуче підтримати економічну активність і забезпечити більш стійке становище світової економіки", - заявив Ліптон.

Серед чинників, що викликають замішання, "різке скорочення глобальних потоків капіталу і торгівлі" за останній рік, зазначив він.

Ці побоювання знайшли підтвердження в статданих із КНР, оприлюднених у вівторок.

Згідно з даними Головного митного управління країни, обсяг китайського експорту в доларовому виразі в лютому 2016 року рухнув на 25,4% після січневого зниження на 11,2%, продемонструвавши найбільш значне падіння від початку 2009 року.

Скорочення імпорту тривало 16-й місяць поспіль, уповільнившись у лютому до 13,8% із 18,8% у січні.

За словами Ліптона, світова економіка підійшла до тієї точки, коли новий спад може стати реальністю, якщо держави не вживуть заходів для стимулювання попиту.

Особливі побоювання викликає виникле на фінансових ринках відчуття, що "влада багатьох країн майже вичерпала можливості для вжиття необхідних заходів або втратила рішучість, необхідну для їх впровадження", зазначив він.

МВФ раніше заявляв про те, що вбачає сигнали подальшого послаблення глобального економічного підйому і у квітні може знизити прогноз зростання світового ВВП на 2016 рік, що становить нині 3,4%.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі повідомлення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!