У Яресько не знають, коли відновиться співпраця з МВФ

Понеділок, 29 лютого 2016, 14:57

Україна і Міжнародний валютний фонд поки що не узгодили оновлений текст меморандуму про співпрацю, який дозволить продовжити кредитування нашої країни.

Про це повідомив журналістам заступник міністра фінансів Артем Шевальов після прес-конференції в Києві, пише "УНІАН".

"Оновленого тексту меморандуму поки що немає", - відповів він на запитання журналістів.

При цьому чиновник не назвав можливі терміни відновлення співпраці з Фондом, а у відповідь на запитання про характер проблем, які не дають можливості продовжити кредитування, послався на останню заяву директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард, яка відзначає уповільнення реформ і корупцію як основні проблеми у співпраці.

Узгодження і підписання Меморандуму дозволить Фонду призначити дату засідання Ради директорів, в ході якого буде вирішено питання про надання нашій країні третього кредитного траншу обсягом 1,7 мільярда доларів.

Перші два транші Україна отримала в 2015 році, їх загальний обсяг склав 6,7 мільярда доларів.

Раніше передбачалося, що Меморандум буде підписано та відправлено у штаб-квартиру МВФ після звіту уряду у Верховній Раді - після 16 лютого.

Як відомо, відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF для України загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала проведення щоквартального огляду програми, виділення Києву в 2015 році чотирьох траншів, у 2016 році - ще чотирьох.

Однак на сьогодні країна отримала лише перший транш коштів на 5 млрд доларів і другий - на 1,7 млрд доларів.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!