Сargill інвестує 100 мільйонів в новий зерновий термінал в порту "Южний"

Середа, 24 лютого 2016, 10:42

Американська компанія Cargill вирішила інвестувати 100 млн доларів у будівництво нового зернового терміналу в морському торговому порту "Южний" (Одеська область).

Про це після підписання відповідного меморандуму сказав прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передають Українські Новини.

"100 млн доларів американська компанія Cargill вирішила інвестувати в будівництво нового зернового терміналу в порту "Южний", - сказав він.

Яценюк зазначив, що будівництво нового терміналу дозволить створити додаткові робочі місця, наростити експортний потенціал України.

За його словами, цей договір - свідоцтво реальних партнерських відносин між Україною та США.

Як повідомлялося раніше, в серпні 2015 року в Мінінфраструктури гендиректор Cargill Мартін Шульдт, голова "Адміністрація морських портів України" Андрій Амелін і директор ТОВ "МВ Карго" Олександр Примак підписали меморандум, згідно з яким Cargill має намір придбати 51% перевантажувального терміналу, який стивідорна компанія "МВ Карго" побудує в порту "Южний" (Одеса).

За умовами меморандуму, АМПУ зобов'язується створити на підході до терміналу акваторію з належним рівнем днопоглиблення.

Пропускна спроможність першої черги будівництва складе до 5 млн тонн, друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 млн тонн.

При цьому будівництво терміналу дозволить Cargill відправляти звідти на експорт до 70% українського вантажопотоку зернових культур компанії.

Сума запланованих інвестицій становить близько 130 млн доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!