ВВП у 2015 році впав на 10,4% - звіт уряду

Вівторок, 2 лютого 2016, 10:01

За підсумками 2015 року падіння ВВВ України уповільниться до 10,4% порівняно з 17,2% у першому кварталі.

Про це йдеться в опублікованому на сайті Кабміну звіті про хід та результати виконання програми діяльності уряду в 2015 році.

"У результаті проведення антикризової політики у другому півріччі 2015 року, що супроводжувалося зменшенням інтенсивності військових дій на сході України, вдалося досягти макроекономічної стабілізації з поступовою активізацією виробничої діяльності, відновленням міжгалузевих зв’язків, покращенням споживчих та підприємницьких настроїв у суспільстві", - йдеться у звіті.

Як наголошується, результатом стало отримання у третьому кварталі 2015 року вперше за останні два роки зростання ВВП у розрахунку до попереднього кварталу. Так, якщо у першому кварталі 2015 році падіння ВВП становило 5,3%, то вже у третьому кварталі ВВП збільшився на 0,5%.

За оцінками Мінекономрозвитку, у четвертому кварталі 2015 року очікується збільшення ВВП у розрахунку до попереднього кварталу на 0,2 %.

Згідно зі звітом, за підсумком 2015 року падіння ВВП уповільниться до 10,4% порівняно з 17,2% у першому кварталі.

"Спад виробництва у промисловості уповільнився з 21,3% на початку року до 13,4%. Відповідна динаміка спостерігалась також у транспорті та торгівлі", - зазначається у звіті.

"Загалом, військовий конфлікт на сході України виявив виробничу вразливість економічної системи як зазначеного регіону, так і економіки країни в цілому", - наголошують в уряді.

За оцінкою Мінекономрозвитку, понад 40% негативного внеску в динаміку ВВП пов’язано із ситуацією у Донецькій та Луганській областях.

"Так, без урахування впливу зазначених регіонів падіння ВВП за підсумками 2015 року становило б 5,9%, промисловості - 5,2%, сільськогосподарського виробництва - 2,9%, будівництва - 9,1%", - прогнозують у Кабміні.

Згідно з прогнозами МВФ, в 2015 році ВВП України впаде на 11%. Міжнародне рейтингове агентство Fitch також погіршило прогноз зниження ВВП України з 9% до 10% за підсумками 2015 року.

Раніше в інтерв'ю ЕП новий глава Європейської бізнес асоціації Кшиштоф Седлецьки заявляв, що зростання економіки України на 1-2% в 2016 році - це нуль.

"Але 1-2% - це нуль. Ми сидимо в ямі... Якщо процес реформ піде тими темпами, як зараз, то коли Україна збирається виходити з цієї кризи? За останні кілька років, останні два роки економіка показала мінус 25% ВВП. це катастрофа. Інакше це назвати неможливо", - сказав він.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!