Верховний суд підтвердив провину НБУ у банкрутстві банку Курченка

Понеділок, 15 лютого 2016, 18:27

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного суду України не прийняла у провадження прохання Нацбанку переглянути рішення касаційної інстанції, яким НБУ був визнаний винним у банкрутстві Брокбізнесбанку.

Таке рішення ВСУ ухвалив 3 лютого, повідомляє видання "FinClub".

Раніше, 21 жовтня 2015 року Вищий адміністративний суд України залишив без зміни рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 11 червня і рішення Окружного адміністративного суду Києва від 17 березня за позовом компанії "Евротранском".

Компанія "Евротранском" виграла суд у Нацбанку, довівши його провину в банкрутстві Брокбізнесбанку. Компанія послалася на те, що, розміщуючи 230 тис. грн в Брокбізнесбанку, вона розраховувала, що його діяльність контролюється Нацбанком і в разі порушень банку НБУ застосує до нього заходи реагування.

Реклама:

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність Нацбанку через неприйняття ним належних заходів щодо забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів Брокбізнесбанку, а також через неприйняття ним адекватних заходів впливу.

"Евротранском" також виграла апеляцію і касацію з цього розгляду.

21 січня НБУ звернувся до Верховного суду, але він не знайшов підстав переглядати рішення судів попередніх інстанцій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: