Призупинення дії ліцензій "Укрнафти" залишило без газу 3,5 тисячі осіб

П'ятниця, 12 лютого 2016, 18:14

ПАТ "Укрнафта" припиняє поставки природного газу 1,5 тисячі абонентів в Дніпропетровській області внаслідок відкликання трьох ліцензій на користування.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Державна служба геології та надр прийняла рішення призупинити дії ліцензій через несплату "Укрнафтою" податкової заборгованості до бюджету, яка станом на 1 січня 2016 року становила 10,4 млрд гривень.

При цьому, як повідомив "Економічній правді" співрозмовник У НАК "Нафтогаз України", заборгованість за трьома родовищами, щодо яких було прийнято рішення про відкликання дії ліцензій, становила всього 24 млн гривень з 10,4 млрд гривень.

 "Серед цих об'єктів житлові будинки, 4 школи, 3 дитячих садка і лікарня. В загальному складності це торкнеться 3,45 тисячі осіб", - йдеться в повідомленні компанії.

Як зазначається, у відповідності до вимог закону компанія змушена припинити видобуток. Поновлення видобутку без офіційного дозволу є кримінальним злочином.

"Державна служба геології та надр призупинила дію спецдозволів без належної оцінки наслідків, консультації з "Укрнафтою" не проводилися. Для усунення плачевних наслідків компанія вживала всіх необхідних заходів, в тому числі судові розгляди. Однак, всі старання виявилися марними", - повідомляє прес-служба.

"У компанії шукають альтернативні варіанти забезпечення постраждалих спільнот газом. До розглянутих варіантів відноситься установка тимчасового трубопроводу, який підключать до нашого існуючого магістрального газопроводу, а також пошук газу в інших місцях. Для цього "Укрнафта" працює спільно з "Нафтогазом", - йдеться в повідомленні.

У компанії також відзначили, що активно працюють з державними органами, щоб скасувати рішення органу ліцензування якомога швидше.

"За наявними відомостями, під загрозою відкликання знаходиться більше ліцензій. Для запобігання виникненню подібної ситуації в майбутньому, ПАТ "Укрнафта" завчасно обговорює це питання з державними органами вищого рівня", - заявили в компанії.

Як повідомлялося, "Укрнафта" припинила видобуток нафти і газу на Юрївському, Голубовському і Лопушнянському родовищах у зв'язку з відкликанням ліцензій.

ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.

Економічна правда

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.