Претензії АМКУ до "Газпрому" не вплинуть на транзит газу - Міненерго РФ

Вівторок, 26 січня 2016, 11:04

Рішення Антимонопольного комітету України накласти на "Газпром" штраф у розмірі 3,4 млрд доларів не вплине на транзит російського газу через територію цієї країни.

Про це заявив журналістам заступник голови Міненерго РФ Анатолій Яновський, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ніяк не вплине. Контракт повинен виконуватися", - сказав він.

Російський чиновник заявив, що контракт між "Газпромом" і "Нафтогаз України" на надання послуг з транзиту укладений в рамках правового поля, і всі спірні питання повинні вирішуватися в міжнародному арбітражі.

"У "Газпрому" є контракт з "Нафтогазом". Цей контракт укладений в рамках правового поля. Там є процедура вирішення спору, причому процедура арбітражна. Арбітраж в одній з європейських країн. Відповідно, якщо одна із сторін подасть в арбітраж, то ця справа буде розглядатися в арбітражі", - сказав Яновський.

Він нагадав, що між "Газпромом" і "Нафтогазом України" вже є один розгляд у Стокгольмському арбітражі з питання ціни на газ. "Це нормальна судова практика", - підкреслив заступник міністра.

Як повідомлялося, в серпні 2015 року АМКУ звернувся до "Газпрому" з вимогою надати інформацію про контракти з "Нафтогазом України" на постачання газу споживачам України і його транзит через територію країни.

У травні 2015 року АМКУ повідомив "Газпрому" про початок розгляду справи про порушення законодавства України про захист економічної конкуренції.

У січня 2016 року АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд гривень (3,4 млрд доларів) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу України.

АМКУ встановив, що "Газпром" займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту газу і протягом 2009-2015 рр. постійно порушував умови контракту з "Нафтогазом України".

"Газпром" у відповіді на заяву АМКУ повідомив про відсутність повноважень регулятора в питанні регулювання транзиту через Україну.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!