Україна поскаржилася у СОТ на торговельну дискримінацію з боку Росії

П'ятниця, 15 січня 2016, 16:31

У четвер, 14 січня, секретаріатом Світової організації торгівлі було поширено серед країн - членів СОТ заяву України від 6 січня 2016 року про застосування Російською Федерацією незаконних та дискримінаційних обмежень у торгівлі, запроваджених з 1 січня 2016 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

У заяві увага членів Світової організації торгівлі привертається до продовження агресії з боку Росії.

Зокрема зазначається, що після рішення України розпочати реалізацію поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом з 1 січня 2016 ороку РФ запровадила низку політично вмотивованих заходів, що обмежують торгівлю.

"Такі заходи, як заборона імпорту деяких видів сільгосппродукції, сировини і продуктів харчування, що походять з України, зупинення преференційного торговельного режиму за Договором про вільну торгівлю СНД, а також обмеження транзиту українських товарів до Казахстану через територію РФ порушують норми міжнародного права, основоположні принципи та Угоду СОТ, а також зобов’язання Російської Федерації в СОТ", - йдеться у заяві.

"З огляду на згадані дії РФ Україна вимушена застосовувати адекватні контрзаходи, допоки заходи Російської Федерації не будуть скасовані", - наголошується у заяві України до країн - членів СОТ.

Як відомо, згідно з ухваленими у відповідь на торговельні обмеження з боку РФ постановами Кабміну № 1146 та № 1147, щодо імпорту усіх товарів походженням з  РФ скасовано режим вільної торгівлі й застосовуються пільгові ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України, а також запроваджено заборону на ввезення низки товарів, що походять з РФ.

Коментуючи заяву України до країн - членів СОТ, Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус відзначив, що уряд продовжуватиме працювати на захист національних економічних інтересів та безпеки України та українського бізнесу від дій РФ, оскаржуючи їх в рамках СОТ зa підтримки наших торговельних партнерів.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua