ДФС пропонує Кабміну анулювати ліцензії "Укрнафти"

Вівторок, 8 грудня 2015, 19:53

Державна фіскальна служба України звернулася до Кабінету міністрів з пропозицією розглянути питання анулювання всіх спецдозволів ПАТ "Укрнафта" через податкову заборгованість.

Про це повідомив глава компанії Марк Роллинс журналістам у вівторок в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Лист ДФС передано в Кабмін для обговорення. Я вважаю, що правові підстави для скасування ліцензії - у нас дійсно є заборгованість по податках. Але це призведе до дуже поганих наслідків", - сказав він.

Роллинс додав, що він досі не отримав відповіді від уряду на свою пропозицію з врегулювання боргів: "На жаль, відповідь від держави ще не надійшла. Змушений зазначити, що це незадовільна ситуація".

Глава "Укрнафти" підкреслив, що рішення боргів має бути інтегрованим, включати питання як податкової заборгованості "Укрнафти", так і боргу "Нафтогаз України" за газ. Також рішення може включити дебіторську заборгованість "Укрнафти".

Нагадаємо, 23 листопада Роллинс направив уряду пропозицію щодо врегулювання боргів компанії.

Згідно з документом, "Укрнафта" офіційно визнає борг з податків, ренті і дивідендів у розмірі 9,38 млрд грн та зобов’язується сплатити до держбюджету існуючі у неї зобов’язання.

Крім того, документ містить безліч вимог до держави і фактично дублює ініціативи і вимоги групи "Приват", які були неодноразово озвучені її представниками протягом останніх років.

Керівництво компанії також констатує, що в "Укрнафти" немає оборотних коштів для погашення заборгованості.

Центральним пунктом у переліку заходів з виведення компанії з кризи є погашення "Нафтогазом" боргу за 11,4 млрд м3 газу, який був фактично експропрійований в "Укрнафти" в 2006-2010 рр.

Також, "Укрнафта" розраховує на пільги для законсервованих родовищ і для ділянок, що вимагають нових інвестицій.

"Укрнафта" також вважає за доцільне протягом двох років виплачувати тільки 30% дивідендів, направляючи кошти на розвиток.

ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!