Реального підвищення соціальних стандартів в бюджеті-2016 немає - експерт

Субота, 5 грудня 2015, 16:27

Соціальні стандарти в наступному році не підвищаться: номінальне збільшення відповідних виплат на 12% в акурат збігається з прогнозованою інфляцією.

Про це у своїй статті на "Дзеркалі тижня" пише економічний оглядач Юлія Самаєва.

Автор зазначає, що їх одержувачі у кращому випадку залишаться "в нулях", та й то лише, якщо збудеться вищезгаданий і сумнівний на віру інфляційний прогноз.

Зокрема, автор вказує на те, що проект передбачає поетапне підвищення в 2016 році мінімальної заробітної плати: з 1 січня - 1378 грн, з 1 травня - 1450 (+ 5,2%), з 1 грудня - 1550 грн (+ 6,9%). Однак з багатозначним застереженням "у рамках фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів".

Прожитковий мінімум становитиме в середньому на одну людину з 1 січня - 1330 грн, з 1 травня - 1399 (+ 5,2%), з 1 грудня - 1496 грн (+ 6,9%). Здивування викликає погляд Мінфіну на бюджетну децентралізацію, зазначає Самаєва.

"Зарплати бюджетникам центральна влада підвищує, а от освітню й медичну субвенції залишає на рівні поточного року. Дефіцит місцевих бюджетів видно неозброєним оком. Також з 1 січня 2016-го на баланси місцевих бюджетів передаються видатки з підготовки фахівців у ПТУ і вишах у містах обласного значення і самі навчальні заклади. Це також є неприкритою спробою збалансувати центральний бюджет за рахунок місцевих", - йдеться в статті.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!