У справі ОПЗ прокуратура допитала Жванію та викликала Мартиненка

П'ятниця, 18 грудня 2015, 20:41

У справі про зловживання на Одеському припортовому заводі слідчі допитали понад 20 свідків, у тому числі керівників, членів правління заводу та колишнього депутата Давида Жванію.

Про це йдеться у повідомленні прокуратури Одеської області.

Як наголошується, прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, в ході якого розслідується факт спричинення шкоди державі на суму понад 4 мільярди гривень.

"У ході досудового розслідування проведено санкціоновані обшуки у приміщеннях ВАТ "Одеський припортовий завод". Наразі допитано понад 20 свідків, у тому числі керівників, членів правління заводу та Жванію Давида Важаєвича", - йдеться у повідомленні.

Реклама:

Крім того, прокуратурою Одеської області викликано на допит народного депутата України Мартиненка Миколу Володимировича.

"Слідство перевіряє версію використання потужностей підприємства для привласнення учасниками схеми надприбутків, що мали надходити до Державного бюджету України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває", - зазначається у повідомленні прокуратури.

Як повідомлялося, Одеський припортовий завод напередодні приватизації уклав газовий контракт з невідомою компанією, який позбавить ОПЗ частини валютної виручки.

З листопада на ОПЗ почала поставляти газ маловідома австрійська компанія Antra GmbH, що має українське коріння. Новий постачальник прийшов на зміну структурам групи Приват, які з липня постачали завод газом.

Договір передбачає давальницьку переробку газу Одеським припортовим з відвантаженням кінцевої продукції цій фірмі.

Модель роботи на давальницькій сировині передбачає, що весь кінцевий продукт буде належати постачальнику газу, що позбавляє ОПЗ валютної виручки.

Пізніше стало відомо, що компанія Antra GmbH пов'язана з головою комітету Верховної Ради з ПЕК, соратником Арсенія Яценюка Миколою Мартиненком.

Економічна правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: