Невідомий трейдер з Відня поставлятиме газ ОПЗ - ЗМІ

Вівторок, 10 листопада 2015, 11:57

Одеський припортовий завод напередодні приватизації уклав газовий контракт з невідомою компанією, який позбавить ОПЗ частини валютної виручки.

Про це пише "ЛігаБізнесІнформ".

Як повідомляється, у жовтні Кабмін в черговий раз відклав приватизацію Одеського припортового заводу. Формальне пояснення - необхідність скасування законодавчої норми про обов'язковий продаж 5% ОПЗ на біржових торгах.

"Реальні причини затягування продажу найбільшого в Україні хімічного підприємства можуть бути зовсім інші. На державному ОПЗ продовжують заробляти наближені до влади бізнесмени", - пише видання.

Реклама:

Як повідомили два незалежних один від одного джерела з листопада на ОПЗ почала поставляти газ маловідома австрійська компанія Antra GmbH, що має українське коріння.

Новий постачальник прийшов на зміну структурам групи "Приват", які з липня забезпечували завод газом.

Контракт між австрійською фірмою і ОПЗ був підписаний у жовтні і передбачає давальницьку переробку "блакитного палива", що поставляється, в тому числі реверсом з Європи, розповів співробітник одного з російських хімічних трейдерів, що працюють в порту Південному.

"Ще влітку цього року боротьба за ОПЗ між президентською і прем'єрською групами впливу привели до підписання як мінімум трьох сумнівних контрактів", - пише видання.

Перший - на поставку аміаку виробництва ОПЗ на адресу маловідомої Newscope Esates Limited (Лондон), другий - на відвантаження продукції для гонконгської ExpoTrade Global Limited (контракт від імені офшору підписала Ткаченко), на а давальницьку переробку природного газу з київською компанією Газтранспроект.

З усіх договір реалізований був тільки один - з Newscope Esates Limited.

Минулого місяця до цих трьох контрактами додався ще один - з компанією Antra GmbH (Відень, Австрія).

"Договір передбачає давальницьку переробку газу Одеським припортовим з відвантаженням кінцевої продукції цій фірмі, - розповів співробітник компанії-продавця аміаку, що працює в порту Південному.

Підписання такого контракту підтвердив також один з експедиторів, що займається супроводом експорту хімічної продукції в порту.

"Очікується що перші відвантаження (карбаміду і аміаку) розпочнуться з грудня або наприкінці листопада, - розповів він. - Обсяги будуть залежати від поставок газу, які запропонує Antra".

Точні параметри контракту невідомі. Представники Одеського припортового заводу не змогли відповісти на питання, посилаючись на конфіденційність.

Давальницькі умови роботи передбачають, що постачальник сировини (газу) буде замовляти у ОПЗ тільки послуги з переробки.

Antra GmbH раніше ніколи не займалася поставками газу і тим більше експортом хімічної продукції. Те що, австрійська компанія має українське коріння і створювалася спеціально під "газовий" контракт з ОПЗ простежити не складно.

За даними австрійських комерційних реєстрів, Antra GmbH була зареєстрована в жовтні 2013 року. 90% її статутного фонду компанії належить швейцарській Universal Exports Holding AG з офісом у містечку Хам (кантон Цуг), ще 10% володіє австрійський юрист і підприємець Хінрікс-Шрамм Ойген Якоб (Hinrichs-Schramm Eugen Jakob).

Пролити світло на помічників австрійського трейдера в Україні, можна вивчивши історію Antra GmbH. Справа в тому, що до травня 2015 ця компанія називалася System Actives GmbH і спеціалізувалася на телекомунікаційних проектах. Її єдиним власником був житель Відня з київськими корінням Леонід Марчук.

Він ж значиться кінцевим бенефіціаром великого українського газового трейдері Транс-Газ Бюро (Київ), що володіє ліцензією на поставку 350 млн кубометрів газу на рік. Цього року ця компанія засвітилася в кількох гучних тендерах.

Єдиний хто постраждає від такої схеми - сам Одеський припортовий завод. Модель роботи на давальницькій сировині передбачає, що весь кінцевий продукт буде належати постачальнику газу.

"Природно, це позбавляє ОПЗ валютної виручки, - говорить керівник інвестиційної компанії Інфоіндустрія Дмитро Гордейчук. - Але в даному випадку, на жаль, завод ніхто не питає - як зверху вирішать, за такою схемою ОПЗ і буде працювати".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: