"Нафтогаз" допускає зниження тарифу на газ для населення в 2016 році

Четвер, 29 жовтня 2015, 13:02

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв допускає можливість зниження максимального тарифу на газ для населення в 2016 році за умови збереження тенденції падіння світових цін на вуглеводні і стабільного курсу гривні.

Про це він сказав журналістам 29 жовтня в Києві, передає УНІАН.

"З хороших новин - ми бачимо падіння ціни на газ глобально. Газ стає менш дорогим товаром, оскільки верхня планка ціни, яка зараз на ринку, прив'язана до ринку. Тобто ціна 7 188 гривень є не повністю ринковою ціною, але вона за рахунок глобального падіння ціни на газ вже стала дуже близькою до ринкової", - заявив він.

"І ми очікуємо, якщо продовжиться тенденція падіння, то ця верхня планка в 7 188 гривень буде переглянута в нижню сторону", - сказав Коболєв.

Глава "Нафтогазу" нагадав, що в 2016 році, згідно з планом плавного підвищення тарифів на газ для населення, закріпленому в програмі співпраці з МВФ, зростання цін на газ для населення може продовжитися, але стримуючим фактором може послужити стабільність курсу гривні і падіння цін на світових ринках.

"За умови, що ці два фактори будуть мати місце, ми очікуємо, що в наступному році це (зниження тарифу - Ред.) може відбутися", - сказав Коболєв.

При цьому він додав, що МВФ не буде проти зниження максимальної ціни на газ для населення, якщо це буде обґрунтовано реальними ринковими процесами.

Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг підвищила з 1 квітня поточного року мінімальний тариф на газ для населення в 3,3 рази - до 3,6 тисяч гривень за тисячу кубометрів палива при споживанні до 200 кубометрів газу.

В період міжсезоння - з 1 травня по 30 вересня - вартість природного газу становитиме 7 188 гривень за тисячу кубометрів незалежно від обсягів споживання.

Крім того, з 1 квітня був підвищений тариф на теплопостачання для населення - на 72%, до 537,2 гривні за Гкал. Також НКРЭКУ з 1 квітня 2015 року підвищила тарифи на електроенергію для населення в середньому на 19%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!