Україна піднялася на 4 (13) позиції у рейтингу Doing Business

Вівторок, 27 жовтня 2015, 23:40

Україна посіла 83 місце в рейтингу Світового банку легкості ведення бізнесу (Doing Business), піднявшись на чотири позиції.

Про це свідчить оновлений рейтинг, який напередодні був опублікований на сайті Doing Business.

Дослідження охоплює результати за друге півріччя 2014 року і перше півріччя 2015.

Слід зауважити, що автори дослідження вже другий рік поспіль змінюють його методику. 

У відповідності з новою методикою в минулорічному рейтингу Україна опинилася б не на 96 місці, а на 87 місці. Таким чином, результат країна покращила лише на чотири позиції.   

Загалом виходячи з результатів, Україна посіла 83 позицію з 189 країн світу, і розташовується між Брунеєм і Саудівською Аравією.

Очолив рейтинг Сінгапур. На другому місці - Нова Зеланадія, на третьому - Данія. Замикають список Лівія і Еритрея - 188 і 189 місце відповідно.

У число країн, які в період з 2014 по 2015 року досягли найкращих результатів щодо поліпшення ведення бізнесу, увійшли Коста-Ріка, Уганда, Кенія, Кіпр, Мавританія, Узбекистан, Казахстан, Ямайка, Сенегал і Бенін.

У сукупності ці десять країн провели 39 регуляторних реформ, спрямованих на поліпшення підприємницького середовища.

Виходячи з результатів країн-сусідів, Росія в рейтингу піднялася на три позиції і опинилася на 51 місці. Білорусь погіршила результати, опустившись з 43 на 44 місце. Молдова також опустилася на три позиції - з 49 на 52 місце.

Поліпшила результат Польща, піднявшись з 28 на 25 місце.

Що стосується України, то країна другий рік поспіль покращує результат. У 2014 році Україна посіла 96 місце в рейтингу Doing Business, поліпшивши свої позиції на 16 пунктів.

Дослідження показало, що ключовою реформою, яка сприяла підвищенню рейтингу цього року, стало спрощення реєстрації бізнесу.

Згідно з даними Doing Business, для реєстрації підприємства в Україні треба пройти 4 процедури. Для реєстрації підприємства, за підрахунками експертів проекту, знадобиться не більше семи днів.

У той же час, всі також важко бізнес вирішує питання по отриманню дозволів на будівництво та підключення до електромереж.

Для прикладу - підключення до системи електропостачання в Україні експерти оцінюють в п'ять процедур і в 260 днів. Отримання дозволів на будівництво - 10 процедур і 67 днів.

Нагадаємо, чим вище позиція країни в рейтингу ведення бізнесу, тим більш привабливою вона стає для інвестицій.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що Україна підніметься мінімум на 10 позицій у рейтингу Doing Business.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!