"Укртранснафта" отримала півмільярда збитків від співпраці з "Приватом" - ЗМІ

Понеділок, 19 жовтня 2015, 09:31

Через невигідні для "Укртранснафти" договори на транспортування нафти з ПАТ "Синтез Ойл" (група "Приват"), і перекачування сировини на завод за заниженими тарифами державна компанія у 2013-2014 роках зазнала 550 млн грн збитків.

Про це пише OilNews з посиланням висновки ревізійної комісії.

За договором від грудня 2009 року, "Синтез Ойл" щомісяця резервував мінімальний обсяг прокачування нафти з Одеси на Кременчуцький НПЗ - 250 тис т на місяць.

При цьому компанія зобов’язалася вносити на рахунок "Укртранснафти" передоплату у розмірі 6,15 млн грн на місяць. У разі якщо замовник послуги ("Синтез Ойл") не використовував трубопровід "Укртранснафти" в зазначений місяць або ж перекачував менший обсяг нафти, передоплата вважалася "оплатою за резервування послуг з транспортування".

Таким чином "Укртранснафта" страхувалася від ризику безкоштовного простою своїх потужностей.

Проте вже в березні 2012 року сторони уклали додаткову угоду, яка внесла зміни до договору: суму щомісячної передоплати скоротили у сім разів - з 6,15 до 0,83 млн грн, в той же час розширивши перелік маршрутів транспортування нафти, додавши "приватівські" компанії - "Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" і ін. При цьому квота на транспортування 250 тис. т нафти щомісяця залишилася за "Синтез Ойл".

"Виходячи з вищесказаного, внаслідок укладення додаткової угоди від 01.03.12 до договору ПАТ"Укртранснафта" за 2013-2014 рр. недоотримало 127,56 млн грн", - йдеться у висновку ревізійної комісії.

В листопаді 2014 року термін дії договору був продовжений до 31 грудня 2017 року.

Ревкомісія також перевірила відповідність тарифів на транспортування нафти філією "Укртранснафти" - "Придніпровські магістральні нафтопроводи". Так, в 2013-2014 рр. філія транспортувала 3,1 млн т нафти в напрямку Кременчуцького НПЗ. При цьому транспортування нафти в інших напрямках у зазначений період філія не здійснювала.

З урахуванням діючих на той час тарифів на перекачування (10,7 грн/т в 2013 р і 11,0 грн/т в 2014 р) з одного боку, і витрат філії на електроенергію, оплату праці, ремонти і т.д. за цей же період (всього 455 млн грн.), а також рентної плати, фактично постачання нафти філією "Укртранснафти" у 2013-2014 рр. було збитковим. Сума збитків оцінюється у 420 млн грн.

За інформацією OilNews, висновки ревізійної комісії були передані в прокуратуру Києва і в СБУ.

Силовики відкрили два кримінальних провадження по кожному з двох фактів завдання шкоди держпідприємству. Але, як стверджує видання з посиланням на свої джерела, "за командою згори" розслідування вирішено пригальмувати.

 
 

 

Зазначимо, з 2009 року на посаді глави правління ПАТ "Укртранснафта" перебував Олександр Лазорко, який фактично обслуговував інтереси групи "Приват".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!